"לא חושב על מחר אפילו רגע אחד"

הרב יאשיהו פינטו, שיחל מחר לרצות את עונשו, ביקש ממאמיניו "לא להצטער, לא לחשוב, להמשיך את התורה בכל הכוח". בדרשה אחרונה לפני כליאתו לאחר שהורשע בשוחד הוסיף פינטו: "אנחנו צריכים להיות בשמחה גדולה"

"החובה שלנו היא להיות בשמחה גם בזמן הזה": מחר (שלישי) יחל הרב יאשיהו פינטו לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו, בגין הרשעתו במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל. הערב, שעות ספורות לפני כניסתו לכלא, נשא הרב דרשה בפני מאמיניו בישיבת "שובה ישראל" והתייחס בקצרה למאסרו: "יש לנו ביטחון ואמונה חזקים ביותר, הקדוש ברוך הוא לא נותן לאדם מבחן שהוא לא יכול לעמוד בו".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

פינטו החל את השיעור בדרשה על פדיון אסירים, ובהמשך התייחס בקצרה למצבו: "אם אתה רוצה לצאת ממשבצת אחת לאחרת, אתה חייב להיות יפה עיניים וטוב רואי – עם עיניים נקיות וטהורות ושמחה ואמונה וביטחון חזקים ביותר בקדוש ברוך הוא". בהמשך דיבר על פועלו בלשון רבים: "בישיבה שלנו לא הפסקנו יום אחד, במשך 22 שנים, ללמד תורה ולעשות מעשים טובים. הקרבנו את החיים שלנו למען הכלל. ויתרנו על מחלות קשות שיכולנו לטפל בהם באופן אחר, ועשינו למען כלל הציבור".

"המבחן שלנו הוא מבחן אחר, שרק הקדוש ברוך הוא יודע את הסיבות מדוע הוא בוחן אותנו", הוסיף. "במבחן הזה אנחנו מוכיחים כולנו לקדוש ברוך הוא שאנחנו חזקים וצדיקים, אנחנו לא חושבים על מחר אפילו רגע אחד. מחר זה כמו היום וכמו שלשום וכמו לפני חודש ולפני שנה". פינטו הוסיף וציין כי יום כניסתו לכלא הוא יום פטירתו של משה רבנו: "לא להצטער, לא לחשוב, להמשיך את התורה בכל הכוח".

"מה הקדוש ברוך הוא רוצה שזה מה שהוא עושה. זה העולם שלו", הדגיש פינטו. "גם דברים שנראים לא נוחים הם טובים, הקדוש ברוך הוא נותן לאדם ניסיון רק אם הוא יכול לעמוד בו. זרענו זרעים לנצח נצחים עד שהמשיח יבוא. אנחנו צריכים להיות בשמחה גדולה. לא שוברים את הרוח שלנו, עברנו מחלות קשות, לרגע לא פחדנו ולא חששנו, כל מה שאמרנו בשיעורים, התכוונו לכל מילה. דרך השם זה יהיה הניצחון האמיתי שלנו. מקווים שנתגבר על המחלה, ושנראה אתכם שוב".

הרב פינטו ואפרים ברכה ז"ל (חדשות 2)

אתמול פורסם כי בשל מצבו הבריאותי, הרב פינטו ירצה את עונשו במרכז רפואי של שירות בתי הסוהר. ההחלטה בנוגע לפינטו התקבלה לאחר שנקבע שלנוכח מצבו הבריאותי יש צורך במעקב רפואי צמוד. המרכז הרפואי של שירות בתי הסוהר נמצא במתחם בתי הכלא ברמלה.

לפני כחודש וחצי דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הרב פינטו על חומרת העונש שנגזר עליו. הרב ביקש להמיר את שנת המאסר בעבודות שירות, אולם בית המשפט הותיר את גזר הדין על כנו.

במאי 2015 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על פינטו עונש של שנת מאסר אחת, לאחר דחיות רבות שנגרמו עקב מצבו הבריאותי, שבסופן הודה הרב בעבירות המיוחסות לו כחלק מעסקת הטיעון עליה חתם. הוא הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, בהצעה לשוחד ובמתן שוחד לברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. בנוסף נגזרו על הרב שנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי בסך מיליון שקלים.

בתוך כך פרסמה אתמול נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, איגרת מיוחדת לכלל סוהרי שב"ס לקראת קליטתם של מספר אישים בכירים בבתי הסוהר השבוע. "אנו פועלים ללא הבדל דת, מגדר, מוצא או מעמד ציבורי", כתבה.

"בימים הקרובים נקלוט למתקני הכליאה דמויות בכירות בציבוריות הישראלית", הוסיפה. "לא נעסוק במעשיהם, מערכת המשפט כבר עסקה בכך וגזרה את דינם. כן נעסוק במשימתנו - לבצע את המוטל עלינו במיומנות, במקצועיות ובדיסקרטיות". מחר צפוי להתחיל לרצות את מאסרו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.