15 שנות מאסר לאב שביצע עבירות מין חמורות בבנותיו

קצין בחיל האוויר שהורשע בתקיפה מינית חמורה של בנותיו כשהיו בנות 11 ו-13 נשלח ל-15 שנות מאסר. על פי האישום נגדו במשך שנתיים נהג לבצע מעשים מגונים בילדות, ובמקרה נוסף אף ביצע מעשה סדום

אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר הבוקר (שני) 15 שנות מאסר על אב, קצין בחיל האוויר, שביצע עבירות מין קשות בבנותיו בנות ה-11 ו-13. בין היתר ביצע האב מעשים מגונים ומעשה סדום באחת הבנות לאורך כשנתיים. על פי כתב האישום שהוגש נגד הקצין, תושב הדרום בשנות ה-40 לחייו, הוא נהג לתקוף מינית את בנותיו הקטנות בכמה הזדמנויות ובכמה מקומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"את כל המעשים המתוארים לעיל, עשה הנאשם שלא בהסכמתה החופשית של אחת מבנותיו ולשם גירוי, סיפוק וביזוי מיניים", כתבו השופטים בגזר הדין. "היות ובמעשים אלה ביצע הנאשם מעשים מגונים בהיותה קטינה, בת משפחתו בטרם מלאו לה 16 שנים ושלא בהסכמתה החופשית, הוא הורשע בביצוע עבירות מין במשפחה ובידי אחראי על חסר ישע".

השופטים גם נימקו את השיקולים במתן העונש: "יש להתחשב בזהות קורבנות העבירה (בנותיו של הנאשם) וגילן (אצל האחת החלו המעשים כשהייתה כבת 11.5 ואצל השנייה כשהייתה אך כבת 10.5)".

השופטים הוסיפו ונימקו את "העובדה כי המעשים בוצעו על פני כשנתיים ימים, את ההסלמה שחלה עם הזמן באופי המעשים את ניצול מעמדו של הנאשם כאביהן של הילדות וממילא ניצול תלותן בו; את עונש המינימום ואף את העונש המירבי בצדן של כל אחת מהעבירות; את ההשפעה הקשה של העבירות על הקורבנות; ואף את מדיניות הענישה הנוהגת".