הואשם שנהג שיכור, המנוע היה כבוי

במשטרה הגבירו לאחרונה את המאבק בנהגים שנוסעים תחת השפעת אלכוהול, אבל המאמצים האלה הניבו לאחרונה גם תקרית מעט אבסורדית, לאחר שנהג קטנוע שתוי נעצר בתל אביב למרות שהמנוע שלו היה כבוי. נגד הנהג אף הוגש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות. פרקליטו אמר: "לצערנו אין הגדרה ברורה בחוק לשאלה מהי נהיגה"

אילוסטרציה (רויטרס)

המאבק של המשטרה בנהגים שיכורים הוא ודאי מבורך, אבל לפעמים המאמצים הללו עשויים להוביל גם לתקריות חריגות. כך במקרה של תושב תל אביב שביקש לשוב לביתו לאחר ששתה לשוכרה בחתונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשל מצבו התיישב האיש על הקטנוע שלו כשהמנוע כבוי והחל להתקדם לאורך המדרכה באמצעות דחיפה עם הרגליים. שוטרים שזיהו אותו עצרו אותו לבדיקת אלכוהול שהעלתה כי הוא אכן שיכור.

(חדשות 2)

למרות שלא התניע את הקטנוע ובכלל לא היה על הכביש, הוגש נגדו כתב אישום בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול. זה אולי נשמע מוזר, אבל בית משפט השלום קיבל את הטענה וקבע שדחיפת קטנוע באמצעות כוח הגוף בלבד מהווה גם היא נהיגה.

"צר לנו שאלה פני הדברים", מסר פרקליטו של הנאשם, עו"ד חזי כהן. "מרשי חזר מחתונה במהלכה שתה אלכוהול, הפגין אחריות ואזרחות טובה ומשכך בחר לגרור את קטנועו כשהוא כבוי. לצערנו אין הגדרה ברורה בחוק לשאלה מהי נהיגה והנושא נתון לפרשנותו של בית המשפט".

עו"ד חזי כהן (יח"צ)

"המשטרה שואפת להרחיב את האיסור של נהיגה בשכרות אף למצבים בהם מדובר בכלי רכב כבוי", הוסיף. "לטעמנו מדובר בניסיון מיותר שאינו עומד בקנה אחד עם התכלית העומדת בבסיס האיסור. נגד מרשי הוגש כתב אישום ומשכך הנושא מצוי בפתחו של בית המשפט שעתיד להכריע בנושא בפרק הזמן הקרוב".