זאב רוזנשטיין בדרך לחופשה ראשונה

העבריין שנשפט ל-17 שנות מאסר על קשירת קשר להפצת סם וקשירת קשר לביצוע פשע עומד לצאת לראשונה מאז שנאסר לחופשה מבית הסוהר – זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בלוד דחה את התנגדות המדינה ליציאה לחופשה

בדרך לחופשה. רוזנשטיין, ארכיון (פלאש 90)

העבריין זאב רוזנשטיין יוצא מהכלא - לחופשה ראשונה: אחרי 11 שנה בהן יושב העבריין הידוע מאחורי סורג ובריח, הוא עומד לצאת בקרוב לראשונה לחופשה מהכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדינה הביעה את התנגדותה לשחרורו של רוזנשטיין מהכלא לחופשה, אבל שופטת בית המשפט המחוזי בלוד מיכל ברנט דחתה את ההתנגדות. רוזנשטיין נשפט ל-17 שנות מאסר לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בקשירת קשר להפצת סם וקשירת קשר לביצוע פשע.

תיעוד בלעדי: כך ניסו לחסל את זאב רוזנשטיין ב-2003

"הגשנו בקשות להוציא אותו לחופשה בעבר, זו העתירה השישית שלנו, ועד עכשיו כולן נדחו", אמר פרקליטו של רוזנשטיין, עו"ד מיקי חובה, לחדשות 2 Online. "המדינה עמדה על סירובה גם הפעם בנימוק שיציאתו לחופשה מסכנת את הציבור ואת רוזנשטיין עצמו, אבל בית המשפט השתכנע שהמידע המודיעיני לא מהווה בסיס מוצדק מספיק כדי לשלול חופשה ראשונה".

האם החופשה מרמזת על שחרור מוקדם?

"החשיבות היא היציאה הראשונה לחופשה", הוא הוסיף. "יש לזה משמעות גם על שחרור מוקדם שלא יכול היה להתאפשר כל עוד הגדירו את רוזנשטיין כמסוכן".

עו"ד מיקי חובה (יח"צ)

בחודש מאי 2015 הועבר רוזנשטיין מכלא איילון לכלא אחר - ככל הנראה בשל איומים על חייו. קצין שב"ס הודיע לרוזנשטיין שבעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בעניינו, עליו לארוז את חפציו מיד.

במשטרה חושדים כי ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל הוא שעומד מאחורי ניסיון החיסול של רוזנשטיין בלב תל אביב ב-2003. בדצמבר אותה שנה התפוצץ מטען רב עוצמה ברחוב יהודה הלוי בעיר. בפיצוץ נהרגו שלושה אזרחים שאינם קשורים לאירוע - משה מזרחי (28) מאילת, רחמים סרויה (43) מת"א ונפתלי מגד (19) מאשדוד - ונפצעו עוד 19.

חודשים ספורים קודם לכן התפוצץ מטען חבלה באזור נמל תל אביב, סמוך למכוניתו המשוריינת של רוזנשטיין, שהוגדר באותה עת היעד מספר 1 של המשטרה. רוזנשטיין ועוד תשעה בני אדם שהיו במקום נפצעו באורח קל. גם במקרה הזה חושדים במשטרה כי אברג'יל הוא שעומד מאחורי ניסיון החיסול.