אישום: שוטר מג"ב העביר פרטים לארגון להב"ה על יהודיות שיוצאות עם ערבים

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום נגד שוטר מג"ב שהעביר לארגון להב"ה פרטים אישיים של בנות יהודיות אותן ראה עם גברים ערבים. השוטר מואשם בפגיעה בפרטיות ושימוש לרעה בכוח המשרה. "צריך לתת לאותו שוטר תעודת הוקרה על דאגתו לאחיותיו", אמר בנצי גופשטיין מארגון להב"ה

מואשם בפגיעה בפרטיות ושימוש לרעה בכוח (רויטרס)

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד מתן עמיחי, שוטר משמר הגבול, בגין פגיעה בפרטיות ושימוש לרעה בכוח המשרה. על פי האישום שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד הלה אדלמן, העביר עמיחי מידע לארגון הימני להב"ה מידע על נשים יהודיות שמנהלות מערכות יחסים עם גברים ערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש דצמבר האחרון, במסגרת ביצוע משימה שגרתית של בדיקות לאיתור עבירות בסמוך לכפר סילוואן, בדק כוח מג"ב רכב ובו שני תושבי סילוואן ושתי בחורות יהודיות. הנאשם, שהיה אותה עת בתפקיד במקום, נטל את תעודת הזהות של אחת הבחורות וצילם את התעודה במכשיר הטלפון הנייד שלו. מאוחר יותר העביר הנאשם את התמונה באמצעות אפליקציית הוואטסאפ לח"כ לשעבר מיכאל בן ארי.

"תעודת זהות של בחורה שירדה עם שני ערבים וחברה שלה לאילת (מדובר בשני סילוואנים)", כתב עמיחי בהודעה. "מיכאל אם תוכל העביר את זה לגורמים הרלוונטיים בבקשה ממך. אנחנו מג"בניקים מסילוואן. בבקשה לשמור בעילום שם, רציתי לבכות עכשיו".

בנוסף, מואשם עמיחי שהעביר את התמונה גם לבנצי גופשטיין מארגון להב"ה, בצרוף הכיתוב: "אנחנו חברה ממג"ב של סילוואן עצרנו רכב וראינו שני ערבים שיורדים עם שתי בנות יהודיות לאילת. הנה תעודת הזהות של אחת הבנות בבקשה תעשה משהו, אין לנו מה לעשות מול סיפור כזה, והכל בעילום שם שלנו כמובן".

"על ממשלת ישראל להילחם בהתבוללות"

על פי כתב האישום, הנאשם עשה שימוש בידיעה על ענייניו הפרטיים של אדם ומסרה לאחר, שלא למטרה שלשמה נמסרה וכן השתמש לרעה בסמכותו ועשה מעשה שרירותי שפגע בזכותו של אחר. החקירה נוהלה על ידי צוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים.

"במקום שמשטרת ישראל תיתן לאותו שוטר תעודת הוקרה על דאגתו לאחיותיו, הוא מקבל כתב אישום", התייחס בנצי גופשטיין מארגון להב"ה להאשמות. "בושה. המשטרה חייבת לטפל בערבים המשדלים את הבנות שלנו, על ממשלת ישראל להילחם בהתבוללות. מידי יום אני מקבל מקרים מאזרחים חיילים שוטרים ואנשי שירות הביטחון. לעם ישראל אכפת מההתבוללות. אני מצפה מהיועץ המשפטי החדש בתור אחד שההתבוללות חשובה לו, לבטל את כתב האישום".

"עיתוי הגשת כתב האישום נראה לי מוזר מאוד, אני בטוח שללא המעורבים המתוקשרים לא היה מוגש כלל כתב אישום נגד הלקוח שלי", מסר עורך דינו של השוטר המואשם, עו"ד עדי כרמלי. "בימים הקרובים נקבל את חומרי החקירה, נלמד אותם ונגיב בבית המשפט".