השכנים החדשים של אולמרט בכלא

מול הממיינים של כלא מעשיהו עברו היום המורשעים בפרשת הולילנד, שצפויים בעוד כשבועיים להיכנס למאסר באגף המיוחד יחד עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. חבריו של אולמרט לספסל הנאשמים עברו מיונים בטרם ייחלו לרצות את עונש המאסר, על רקע החתימה על הסדר טיעון בין אולמרט לפרקליטות

מורשעי פרשת "הולילנד"

פרסום ראשון: בעוד נחתם היום (שלישי) הסדר הטיעון של אהוד אולמרט בפרשת "הולילנד", התייצבו חבריו לספסל הנאשמים בכלא מעשיהו למיונים מקדימים לפני כניסתם. ששת המורשעים עברו בפני הממיינים, שבועיים לפני שייכנסו יחדיו לאותו האגף המיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אליעזר שמחיוף, דני דנקנר, אורי שטרית, מאיר רבין ואביגדור קלנר ייכנסו לאגף בו 9 תאים בלבד, שני אסירים בכל תא - 18 אסירים סך הכל. האסיר המורשע היחיד מפרשת הולילנד שביקש שלא להיות באותו אגף מיוחד הוא הלל צ'רני, שישלח למאסר בכלא חרמון. אורי לופוליאנסקי, שהורשע גם כן בפרשה, לא ייכנס לאגף לאחר שנגזרו עליו שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות.

בית משפט השלום בירושלים אישר היום את הסדר הטיעון בין ראש הממשלה לשעבר אולמרט לפרקליטות. במסגרת הסדר הטיעון הורשע אולמרט על פי הודאתו בשני אישומים של שיבוש מהלכי משפט בפרשת הקלטות הסתר של ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. העונש שנקבע בהסדר עם אולמרט הוא 6 חודשי מאסר, שירוצו בחופף למאסר שנגזר עליו בתיק הולילנד - 18 חודשי מאסר. כמו כן, הוא ישלם קנס בסך 50 אלף שקלים.