הפרקליטות סגרה את תיק החקירה נגד ינון מגל

לאחר הסערה והפרישה המתוקשרת שבאה בעקבותיה, נציגי הפרקליטות הודיעו לחבר הכנסת לשעבר ינון מגל על סגירת התיק שהתנהל נגדו. ההחלטה התקבלה בעילה של חוסר אשמה בעניינן של שתיים מהנשים שהיו מעורבות בפרשה

"חוסר אשמה", מגל (פלאש 90)

עכשיו זה רשמי: הפרקליטות הודיעה היום (שני) לחבר הכנסת לשעבר ינון מגל על סגירת תיק החקירה נגדו, בהתאם להמלצת המשטרה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת הפרקליטות צוין כי ההחלטה בדבר סגירת התיק נגד מגל התקבלה על דעתו של פרקליט המדינה שי ניצן. ההחלטה התקבלה לאחר שבמסגרת הליך הבדיקה שערכה המשטרה, נחקר מגל בחשד להטרדה מינית של שלוש נשים בטרם נבחר לכנסת.

בתום החקירה ולאור ממצאיה, הוחלט לגנוז את התיק בעילה של חוסר אשמה לגבי שתי נשים. בנוגע לאישה השלישית נטען כי יש לסגור את התיק משום ש"מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק הגשת כתב אישום".

מגל בירך היום על החלטת הפרקליטות והודה על הבדיקה המהירה. "ההחלטה לסגור את התלונות של שתי מתלוננות מחוסר אשמה, ואת זו של רחלי רוטנר מחוסר עניין לציבור, רק מחדדת את הצורך לפתרון בעיית השיימינג ברשתות החברתיות", הוא אמר. "בציבור הדתי לאומי הוקם לעניין חשד להטרדות מיניות פורום תקנה. אולי הגיע הזמן למצוא פתרון גם לציבור הכללי".

לפני כשבוע הודיעה המשטרה על המלצתה לסגור את תיק החקירה נגד מגל שפרש מסיעתו "הבית היהודי" ומהחיים הפוליטיים בעקבות התלונות. מגל בירך על החלטת המשטרה ואמר: "לא היה היבט פלילי במעשיי, מי שהתלוננה נגדי שתלך למשטרה".

מגל אף טען כי אין הוא רוצה להטיל ספק בכאבן של אלו שנפגעו ממנו. "לא הייתה לי כל כוונה לעלוב או לפגוע, צריך לעשות הכל כדי למגר את תופעת ההטרדות", אמר חבר הכנסת לשעבר. "אסור להאשים ולחרוץ דינם בבית הדין של הפייסבוק, יש בית דין פלילי".

"יכול להיות שעוד אשוב לפוליטיקה"

המשטרה קבעה כי אין תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד מגל בפרשה, אך חבר הכנסת דרש מהמתלוננות ללכת ולהגיש תלונה. "האשמות כאלו צריכות להיבדק ובמשטרה זו הדרך הראויה", אמר.

בסוף דבריו הודה מגל לאשתו ולמשפחתו, כמו גם לחבריו מסיעת הבית היהודי ובראשם נפתלי בנט, איילת שקד, ובצלאל סמוטריץ'. "יכול להיות שעוד אשוב לפוליטיקה", סיים מגל את דבריו ושב לביתו.