אישום: הפילו 5,706 אזרחים בתרגיל עוקץ

שני ישראלים ואזרח צרפתי מואשמים כי באמצעות חייגן אוטומטי ותחבולה פשוטה הצליחו לשכנע אלפי אזרחים צרפתים להתקשר למספר שהשיחה אליו עולה כסף. כך, על פי כתב האישום, שלשלו לכיסם יותר מ-17 אלף יורו

אילוסטרציה (רויטרס)

זה לא לטלפון: אלפי אזרחים צרפתים קיבלו בחודשים האחרונים שיחות טלפון מפתיעות, ולא מאראלה ממפעל הפיס. בצד השני של הקו הודיע להם קול מוקלט על חבילה שמחכה להם - אבל במקום חבילה הם איבדו את כספם. כתב אישום שהוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אזרח צרפתי ושני ישראלים מייחס להם עבירות של קשירת קשר לפשע וקבלת דבר במרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, ישראל וקנין, אזרח צרפתי בן 29, קשר קשר עם אדם המתגורר כיום במרוקו להונות בגבייה טלפונית אלפי אזרחים בצרפת. וכך, על פי כתב האישום, עבדה השיטה: וקנין רכש מכשיר חייגן אוטומטי שהתקשר לעשרות אלפים בצרפת והשמיע להם הודעה מוקלטת שקרית לפיה מחכה להם חבילה. כדי לקבל את החבילה, הסביר הקול המוקלט, עליהם להתקשר למספר טלפון. האזרחים המופתעים שהתקשרו למספר הזה לא ידעו שמדובר במספר חיוג בתשלום - ואף חבילה לא באמת מחכה להם.

מחומרי החקירה שנוהלה על ידי יחידת להב 433 והיאחב"ל עולה כי החייגן האוטומטי התקשר ליותר מ- 93 אלף מספרי טלפון של תושבים צרפתים. 5,706 צרפתים התקשרו בחזרה ונפלו למלכודת. בסך הכל, על פי כתב האישום, גרפו לכיסם הנאשמים כ-17,060 יורו.

כתבי האישום בפרשה הוגשו נגד וקנין וכן נגד שמואל גנון, בן 23 מבת ים וג'ורדן פייר בן גוזי בן 24 מנתניה. תפקידם של גנון ובן גוזי בתכנית העוקץ, על פי כתב האישום, היה לענות לטלפונים שהתקבלו במספר בתשלום ולענות להם תשובות שקריות. בתמורה קיבלו השניים שכר חודשי של 1,400 יורו.