הסכם הפיצויים הסודי עם המתלוננת נגד מוטי מלכה

פרסום ראשון: ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, מוטי מלכה, הורשע בשנת 2013 במסגרת הסדר טיעון בהטרדה מינית, אלא שהוחלט שלא ירצה עונש מאסר. כעת נודע כי המתלוננת נגדו סיכמה עמו על הסכם פיצויים סודי, במסגרתו הוא וסגנו לשעבר, שטענה שאנסו אותה, ישלמו לה מאות אלפי שקלים בתמורה להסרת התלונה

(חדשות 2)

פרסום ראשון: לאחר שטענה כי ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, מוטי מלכה, וסגנו יוסי סולימני, אנסו אותה - הסירה המתלוננת נגדם את התלונה והגיעה עמם להסכם סודי מחוץ לכותלי בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

על פי ההסכם, השניים ישלמו לה סכום של 200-300 אלף שקלים, זאת לאחר שהגישה נגדם תביעה אזרחית ודרשה שישלמו לה סכום של 5 מיליון שקלים. התביעה נדחתה בהסכמת הצדדים - לאחר שהוסכם כי יפצו אותה בסכום האמור.

בשבוע שעבר פרסם הכתב אלי ג'אן באתר mynet כי תביעת האונס נגד מלכה וסגנו נדחתה בהסכמה הדדית, אולם היום חשפנו לראשונה את ההסכם שנחתם בין הצדדים וסכום הפיצויים עליו סיכמו בתמורה להסרת התלונה.

טענת המתלוננת לפיה השניים אנסו אותה לא נכללה בסעיפי הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם מלכה לפני 3 שנים. למרות שהמשטרה ייחסה לו סדרת מעשי אונס ועבירות מין בשורה של נשים, חלקן עובדות עירייה, וקבלת שוחד מקבלנים, הואשם מלכה בינואר 2013 בהטרדה מינית בלבד ובעבירות על חוק התכנון והבנייה.

תחילה, נשלח מלכה למעצר בית מלא למשך כשלושה שבועות, ולאחר מכן הוארך מעצר הבית לכמה חודשים. עם התקדמות ההליך המשפטי התברר כי התיק נגדו חלש וכי המשטרה "טיפסה" על עץ גבוה מדי. כתוצאה מכך, הודיעה הפרקליטות כי לאחר שימוע שנערך בעניינו של מלכה, היא חוזרת בה מכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בגין אונס - והחליטה להאשימו בעבירות קלות יותר של ביצוע מעשים מגונים.

עורכת הדין שרית חרל"פ, שמייצגת את המתלוננת, ועורך הדין מוטי ארד, שמייצג את מוטי מלכה, ביקשו שלא להגיב על הדברים בשל חיסיון עורך דין-לקוח.