פלסטיני פרץ לבית: "ארצח את אמא"

הצעיר, שוהה בלתי חוקי מיהודה ושומרון, נכנס לביתה של תושבת הרצליה, איים עליה בעזרת קאטר ודרש ממנה 2 מיליון דולרים. כעת הוא נאשם בשוד בנסיבות מחמירות

אילוסטרציה (רויטרס)

צעיר בן 22, שוהה בלתי חוקי מיהודה ושומרון, נאשם היום (ראשון) כי פרץ לביתה של תושבת הרצליה, איים עליה עם קאטר ודרש ממנה כסף. הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד הצעיר, בגין עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, סחיטה באיומים, איומים וכניסה לישראל בניגוד לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מפרטי כתב האישום עולה כי הצעיר הגיע לפני כשבועיים לביתה של המתלוננת, בת 41 מהרצליה, בשעה 22:00. הוא הגיע אל הבית כשהוא מצויד בקאטר ועוטה כפפות על ידיו, ודפק על הדלת. 

משפתחה המתלוננת את הדלת, אמר לה הנאשם: "בעלך בבית? אני צריך את בעלך. הוא חייב לי כסף". בתגובה, ניסתה המתלוננת לטרוק את הדלת, אך הנאשם הדף אותה ונכנס אל הבית. כשנכנס הוא נעמד מאחורי המתלוננת ולפת אותה, בעודו סותם את פיה בידו האחת, ומצמיד את הקאטר לצווארה בידו השנייה.

היא נאבקה בו וצעקה לילדיה לעזוב את הבית. בהמשך, איים הנאשם על המתלוננת באומרו, בין היתר: "תהיי בשקט. אם תהיי בשקט. אני לא אעשה לך כלום", וכן איים על הילדים באומרו: "תהיו בשקט, אם לא, ארצח את אימא שלכם". בשלב זה, עלו שני ילדיה הקטנים של המתלוננת לקומה השנייה של הבית, בעוד שבנה בן ה-15 נותר עם אימו בקומת הכניסה.

דרש 2 מיליון דולרים - ועזב את הבית

אחר כך דרש הנאשם מהמתלוננת כי תיקח אותו לכספת הנמצאת בבית. משהשיבה לו כי אין כספת בבית, אמר לה כי הוא רוצה תכשיטים וכסף ואיים עליה באומרו: "כדאי שתביאי לי כסף, כי אם לא ארצח אותך". כמו כן, דרש הנאשם שיימסרו לידיו הטלפונים הניידים בבית. בתגובה, מסרה לו המתלוננת שני טלפונים וכן פנתה לבנה הבכור בבקשה להביא את שעונה מסוג "רולקס" שנמצא בקומה השנייה של הבית. בזמן זה, מסרה המתלוננת לידי הנאשם 300 שקלים שהיו בארנקה וכן את שעונה, ששוויו מוערך בכ-20 אלף שקלים.

בטרם עזב את הבית, עלה עוד מכתב האישום, פנה הנאשם למתלוננת ודרש ממנה להכין עבורו 2 מיליון דולרים עד לשבוע הבא. בהמשך, הורה הנאשם למתלוננת לרשום עבורו את מספר הטלפון של בעלה על מנת שיעביר לידיו את הכסף. אחר כך, הנאשם עזב את הבית כשבידיו השעון והכסף המזומן.

למחרת התקשר הנאשם לטלפון הנייד של בעלה של המתלוננת, וכשענה, סחט אותו הנאשם באיומים לשלם לו סכום של שני מיליון דולרים באומרו, בין היתר: "אם אתה רוצה לשלם כסף, תשלם לי כסף, אם אתה לא רוצה, יקרה משהו לא בסדר, לחיים שלך ולילדים שלך באימא שלי". המתלונן השיב שאין ברשותו סכום כסף כזה, ובתגובה, דרש הנאשם סכום של 800 אלף שקלים. השניים קבעו להיפגש למחרת במחסום מכבים לצורך העברת הכסף. למפגש הזה הגיע המתלונן בליווי שוטרים, שעצרו את הצעיר.