15 שנות מאסר לנערים שהרגו את אדל ביטון

החמישה, שהיו קטינים בעת המעשה, ישלמו גם פיצויים למשפחת ביטון - זאת במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עמם. האם אדוה לחדשות 2 Online: "זו לא נחמה, היינו מעדיפים מוות או מאסר עולם. המדינה לא אוכפת כראוי את נושא יידוי האבנים"

אדל ביטון ז"ל (חדשות 2)

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר היום (חמישי) את דינם של חמשת הנערים שהורשעו בהריגת הפעוטה אדל ביטון ז"ל, בת ארבע, ב-2013. הם נשלחו לרצות עונש מאסר בן 15 שנים בכלא. כמו כן, הם ישלמו פיצויים למשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרס 2013 נפצעה אדל אנושות לאחר שפלסטינים רגמו באבנים את הרכב שבו נסעה ביחד עם אמה בכביש חוצה שומרון. כתוצאה מיידוי האבנים התנגשה המכונית במשאית. במשך כשנה וחצי עברה ביטון שיקום ממושך ולאחר מכן שוחררה לביתה. בשלב מסוים חלה הידרדרות במצבה והיא הלכה לעולמה.

אמה של אדל, אדוה, אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי "זו לא נחמה, היינו מעדיפים מוות או מאסר עולם. המדינה לא אוכפת כראוי את הנושא ולא ממצה את העונש עד תום".

זירת האירוע בו נפגעה אדל ביטון, מרס 2013 (ראאד איברהים)

היא הוסיפה ואמרה כי "הפסיקה הזו נחשבת לעונש קשה, אבל זה עדיין מצער מאוד. בפלורידה, למשל, מתייחסים לאבן ככלי נשק. אנחנו, שסופגים את זה יום יום ונרצחים ככה, לא. העדפנו לחתום על עסקת הטיעון עם כל הצער שבדבר. לקבור ילדה בת ארבע ושמונה חודשים זה כאב שנשאר לכל החיים".