זועבי הורשעה בהעלבת עובד ציבור

במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמה עוד לפני הגשת כתב האישום הורשעה חברת הכנסת מהרשימה המשותפת בעבירה - שבה הודתה. זועבי: "התיק הזה מיותר. יש מדיניות של איפה ואיפה בפרקליטות"

בית משפט השלום בנצרת הרשיע היום (חמישי) את ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) בהעלבת עובד ציבור, במסגרת הסדר טיעון שחתמה עמה הפרקליטות. גזר דינה של חברת הכנסת צפוי להינתן ב-7 בפברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זועבי הורשעה לאחר שנחקרה והואשמה בעקבות תלונה של שוטר ערבי מיולי 2014, שטען כי קראה לעברו קריאות גנאי. השוטר, מתחנת נצרת, טען כי בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר ובעודו עומד עם שוטר נוסף בבית המשפט, החלה חברת הכנסת לקרוא לעברם קריאות קשות.

במסגרת הדיון שהתקיים היום הודתה ח"כ זועבי בהאשמות שיוחסו לה. "המאבק שלי הוא מאבק פוליטי, אבל עושים ממנו עניין אישי", אמרה. "לכן אני חושבת שזה תיק מיותר".

הסדר הטיעון: הודאה ומכתב התנצלות

זועבי אף ציינה כי בעקבות משפטה היא סופגת הסתה באופן עקבי ממחנה הימין והאשימה את הפרקליטות באפלייה מגזרית. "כשליברמן אומר, ש'אנחנו נוריד את הראש לכל אחד שלא מסכים איתנו' והתבטאויות כאלה לא מגיעות לבית משפט, ומקרה זוטר כן מגיע לבית משפט - זה קורה בגלל שיש מדיניות של איפה ואיפה בפרקליטות".

לפני כשבועיים הפרקליטות הגישה לבית המשפט את כתב האישום במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמה, לאחר שהביעה התנצלות על מעשיה במכתב רשמי שהעבירה.

בהסדר נקבע כי זועבי תודה ותורשע בעבירה של העלבת עובד ציבור לפי סעיף 288 לחוק העונשין. על פי ההסדר, זועבי הודיעה כי היא מוותרת על כל טענה לחסינות או על כל טענה אחרת ולאחר הגשת כתב האישום, תודה במיוחס לה ותורשע.