אלון חסן יואשם בקבלת שוחד ובעבירות מרמה והלבנת הון

פרסום ראשון: שנתיים וחצי אחרי פרסום תחקיר חדשות 2 שחשף את התנהלותו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן יועמד לדין בגין קבלת שוחד, מרמה והלבנת הון. ההחלטה התקבלה לאחר שטענותיו של חסן נדחו בשימוע

יועמד לדין. חסן (יוסי זמיר, פלאש 90)

אלון חסן - לדין: יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר יואשם בשורה של עבירות חמורות ובהן קבלת שוחד, מרמה והלבנת הון - כך החליטה היום (רביעי) הפרקליטות לאחר שדחתה את טענותיו בשימוע שנערך לו. ההחלטה להעמיד את חסן לדין מגיעה שנתיים וחצי לאחר חשיפת פרשת השחיתות בנמל אשדוד בחדשות 2 ביוני 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום שיוגש כנגד חסן וכנגד חמישה מעורבים אחרים, ייטען כי חסן ניצל את תפקידו הבכיר כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד ואילץ מספר חברות לשכור את שירותיה של חברת "דנה" - תוך שהוא מסתיר את העובדה שהוא אחד הנהנים מרווחיה. עוד צפוי להיות מואשם בפרשה גם שוקי סגיס, שהיה מנכ"ל נמל אשדוד.

 

לפני כשנה וחצי, עצרה המשטרה 15 מעובדי נמל אשדוד, בהם בעלי תפקידים בכירים בנמל ובחברות שהיו בקשר עסקי עם הנמל, בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון - ובהם גם חסן.

מממצאי החקירה עלה חשד כי גורמים בנמל, ביניהם בכירים, יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

עוד עולה מהחקירה החשודים הפעילו לחצים סמויים וגלויים על חברות אחרות אשר ביקשו לפעול בנמל או לספק שירותים בנמל, זאת על מנת להבטיח כי ישכרו את שירותי החברות הפרטיות שאת עיניינן ביקשו אנשי הנמל החשודים לקדם, גם כאשר היה בכך כדי לפגוע בהכנסות הנמל - בקופה הציבורית.