התינוק מת, הוריו תובעים מיליונים

בני זוג מאשדוד טוענים שרשלנות רפואית מצד בית החולים קפלן וקופת חולים מאוחדת הביאה למותו של בנם, שנולד בשבוע ה-35 להיריון ומת כתוצאה מחנק ומפגיעה מוחית. הם מסבירים כי לא היה מעקב צמוד ולא התייחסו לאשפוזים החוזרים ולהיסטוריה הרפואית של היולדת

"האמא לא רצתה לצאת מהבית", ארכיון (רויטרס)

במרס 2013 נפטר בבית החולים קפלן ברחובות תינוק בן שישה ימים בלבד, לאחר שנולד בשבוע ה-35 להיריון ומת כתוצאה מחנק ומפגיעה מוחית. כעת תובעים הוריו, בני זוג מאשדוד בשנות ה-20 לחייהם, שלושה מיליון שקלים מבית החולים ומקופת חולים מאוחדת בטענה שרשלנות רפואית הביאה למותו של בנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתביעה שהגישו ההורים לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג נטען כי האם הייתה במעקב בקופת חולים מאוחדת ושהחל מהשבוע ה-28 להיריון אושפזה מספר פעמים בבית החולים בשל חשש ללידה מוקדמת. בכל אחד מהמקרים היא שוחררה לביתה, עד שמספר ימים לאחר האשפוז האחרון היא הובהלה באמבולנס לבית החולים והוכנסה מיד לחדר הלידה, שם ילדה תינוק ללא נשימה.

בני הזוג טוענים כי קופת החולים ובית החולים התרשלו בכך שלא ניהלו מעקב צמוד תחת אשפוז וניטור עוברי הדוק, לא התייחסו לאשפוזים החוזרים ולהיסטוריה הרפואית של היולדת. "כמו כן לא עשו כל שביכולתם למנוע מותו בטרם עת של התינוק ולא פעלו כפי שמצופה מצוות רפואי סביר", לשון התביעה.

"במשך 6 ימים הוא נלחם על חייו"

עם לידתו חובר התינוק למכונת הנשמה והועבר לפגייה. "במשך 6 ימים הוא נלחם על חייו, תוך שהוא סובל מחנק, הפסקות נשימה מרובות ופגיעה מוחית ולבסוף - לאחר גסיסה - נפטר בסבל רב ובייסורים", נכתב בתביעה.

"עולמם של בני הזוג חרב עליהם", אמר לחדשות 2 Online עו"ד לינדנברג. "האמא לא רצתה לצאת מהבית והמקרה הטראגי הוביל למשבר עמוק בחייהם. הם מרגישים שלו היו נעשות הפעולות הנכונות, לו היה מאובחן בזמן שיש היתכנות ללידה מוקדמת קרובה, היה נמנע מות בנם הבכור".

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל לפני שבוע. מאוחדת לומדת אותו ונגיב כמקובל בבית המשפט".

מבית החולים קפלן נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל בבית החולים. לכשיגיע נלמד אותו ותגובתנו תימסר בצורה מסודרת בבית המשפט".