הרפז: "הדוח מביש". אשכנזי: "מצער שלקח 5.5 שנים"

המעורב היחיד בפרשת הרפז שצפוי לעמוד לדין הוא בועז הרפז עצמו - ותגובתו לא איחרה להגיע: "עברתי עינוי נפשי והתנכלות בלתי פוסקת. האם חבורת הקושרים המקושרים הם תמימים, כסילים וחסרי מודעות למעשיהם?". אשכנזי: "לא עברתי כל עבירה פלילית"

"הדוח מביש". בועז הרפז (יוסי זליגר, פלאש 90)

בועז הרפז, המעורב היחיד בפרשה שצפוי לעמוד לדין, מגיב בחריפות: הרפז הגיב לדוח שפרסם היום (רביעי) היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שקובע כי אף אחד מהמעורבים לא יואשם בפלילים - מלבדו. לדבריו, מדובר בדוח מביש ומקומם, וכי המעורבים שלא יינקטו נגדם הליכים משפטיים, הם כלל אינם תמימים.

ההחלטה המלאה של היועמ"ש בפרשת הרפז

"במשך 1992 ימים אני ומשפחתי עברנו עינוי נפשי, התנכלות בלתי פוסקת וחקירות חוזרות ונשנות במטרה למצוא פתח בו יוכלו הקושרים המקושרים לחמוק ממתן דין על מעשיהם", אמר הרפז.

"במהלך הימים הללו הופק דוח נדיר המגלה לפתע שחבורת הקושרים המקושרים המציגים עצמם במשך שנים כמתוחכמים, המנוסים והמקושרים ביותר, ואשר ניהלו את מערכות הביטחון הרגישות ביותר באזורנו, לא ידעו, לא הבינו והם בעצם תמימים, כסילים וחסרי מודעות למעשיהם", הוסיף.

"הדוח הנוכחי הוא מהמבישים והמביישים ביותר את מערכת אכיפת החוק ומוכיח שיש דין אחד לקושרים מקושרים ודין אחר לאזרחים רגילים", האשים הרפז.

אשכנזי: "נותר רק להצטער שהחקירה לקחה 5.5 שנים"

הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי הביע סיפוק על ההחלטה לסגור את התיק ועל הקביעה החד משמעית שלא נמצא בדל ראיה לטענת שר הביטחון לשעבר בדבר פוטש. "לאחר בדיקה חסרת תקדים והאזנה למאה אלף הקלטות של שיחות שקיימתי לאורך שנות כהונתי כרמטכ"ל, נמצא כי לא עברתי כל עבירה פלילית. נותר רק להצטער על כך שהנושא נחקר משך כחמש וחצי שנים", אמר אשכנזי והוסיף: "יש לברך על כך שגם בעניינם של בניהו ווינר החקירה הסתיימה ונמצא כי לא עברו כל עבירה."

וינר בירך על ההחלטה לסגור את התיק נגדו: "עברתי עינוי דין"

בניגוד להרפז, אל"מ (במיל') ארז וינר, בירך על החלטת היועמ"ש לסגור את תיק החקירה נגדו: ״אנו מברכים על ההחלטה, למרות שהגיעה באיחור ניכר, הגם שאין בכוחה לכפר על עינוי הדין הבלתי מוצדק שנאלץ לעבור ארז וינר בשנים האחרונות", מסר בא כוחו של וינר, עו"ד עודד סבוראי. "כעת גם ברור לכל, שהמעצר המתוקשר של ארז היה מיותר ומזיק".

אל"מ במיל' ארז וינר (חדשות 2)


"עכשיו זה הזמן לבדוק לעומק כיצד החקירה, שהושקעו בה מאמצים ומשאבים חסרי תקדים, לא הצליחה לברר את הנקודה היחידה שהייתה טעונה בירור: האם נכון שהלוגו של המסמך זויף, אולם תוכנו היה אותנטי ונכתב על ידי שליחיו של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, כפי שנטען על ידי גורמים רבים המכירים את הראיות?״.