היום: התיק נגד גבי אשכנזי ייסגר

יותר מחמש שנים אחרי ש"פרשת הרפז" נחשפה, היום צפוי להיסגר התיק נגד אחת הדמויות המרכזיות שעמדו בליבה - הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין צפוי להודיע רשמית על המהלך

אשכנזי. התיק צפוי להיסגר

התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי במסגרת "פרשת הרפז" צפוי להיסגר היום (שני), יותר מחמש שנים מיום בו נחשף המסמך שטלטל את המערכת הפוליטית, הצבאית והמשפטית - כפי שפירסם לראשונה גיא פלג בחדשות 2 כבר בחודש אוגוסט 2015. החשדות לפיהם עמד גבי אשכנזי במרכזו של פוטש נגד שר הביטחון דאז אהוד ברק - נמחקו כבר בשלב חקירת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, עלו שתי נקודות מרכזיות שנחקרו: נבדק האם הרמטכ"ל לשעבר מסר מידע רגיש ביותר לעיתונאים בכירים ונטען כי השתהה "שיהוי ארוך ומוגזם" במסירת "מסמך הרפז" למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה גם אחרי שידע שהמשטרה פתחה בחקירה ופנתה לבית המשפט.

בנוגע לחשדות על מסירת מידע לעיתונאים אמר אז אשכנזי כי מדובר בפרקטיקה ידועה ובשיחות רקע מתואמות ומסודרות שהתקיימו בנוכחות דובר צה"ל עם עיתונאים בכירים שניתן לסמוך עליהם.

פועל בניגוד לעמדת המשטרה. וינשטיין (יונתן סינדל פלאש 90)

בסופו של דבר החליט היועץ המשפטי לממשלה היוצא יהודה וינשטיין לא להגיש כתב אישום נגד הרמטכ"ל לשעבר בגין מסירת מידע סודי והפרת אמונים. יודגש כי וינשטיין ליווה את התיק הזה מראשיתו והחלטתו לסגור את התיק היא בניגוד לעמדת המשטרה.