האם זהו האיש שישחרר את משה קצב?

מי שיעמוד בראש ועדת השחרורים שתדון בקרוב בבקשתו של הנשיא לשעבר לקצר את עונשו הוא השופט בדימוס משה מכליס. מכליס ידוע שסירב בעבר לאשר את בקשתו של הרוצח צבי גור לקצר שליש ממאסרו

השופט בדימוס משה מכלס (אתר הרשות השופטת)

הכירו את השופט בדימוס משה מכליס - מי שכיהן בעבר כשופט בבית המשפט המחוזי והשלום בבאר שבע - הוא האיש שיעמוד בראשות הוועדה שתדון בקיצור מאסרו של הנשיא לשעבר משה קצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קצב, שהורשע באונס ונידון לשבע שנות מאסר בפועל, ביקש לקצר את עונשו בשליש. על אף ההערכות הסותרות לגבי הכרעתה הצפויה של הוועדה, נתון מהעבר עשוי לבשר על ההחלטה העתידית: יו"ר הוועדה, השופט מכליס, פסל את בקשתו של הרוצח צבי גור לנכות שליש ממאסרו.

הרוצח צבי גור

גור רצח במהלך שנות ה-80 את הילד אורון ירדן, לאחר שחטף אותו למטרות כופר. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו מאסר עולם ו-34 שנים נוספות. בשנת 1985 ברח גור מכלא איילון והעמיד מדינה שלמה על הרגליים. מלבד הבריחה ועל אף התנהגותו הטובה של גור בין כתלי הכלא, ועדת השחרורים לא המליצה על שחרורו המוקדם.

עונשו יקוצר? קצב (עזרי עמרם)

בניגוד לדעה הרווחת בציבור, רק 28% מהאסירים שמגיעים לוועדת השחרורים מקבלים את מבוקשם ואת ניכוי השליש הידוע. הוועדה היא משוכה לא קלה, היא תהיה קשה יותר לקצב שלא הודה בפשעיו, לא התחרט, ולא השתתף בטיפול הקבוצתי כנדרש.

הסעיף היחיד שעומד לטובתו של קצב מול הוועדה הוא גם הסעיף החשוב ביותר - סעיף המסוכנות. חבריו של קצב טוענים כי הוא שבר כלי ולא מהווה סכנה.