התקדמות משמעותית במגעים להסדר לאולמרט

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר ונציגי הפרקליטות מנהלים מגעים קדחתניים לקראת חתימה על הסדר טיעון. במוקד השיחות: תיק השיבוש וההדחה המבוסס על הקלטות שולה זקן. ההערכה: הסכם בשעות הלילה או מחר בבוקר

התקדמות במגעים, אולמרט (ארכיון (גיל יוחנן)

התקדמות דרמטית במגעים להסדר טיעון בין הפרקליטות לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. ההערכות הן כי הסכם בין הצדדים ייחתם בשעות הלילה המאוחרות או מחר (שני) בבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות האחרונות מתקיימים דיונים קדחתניים בפרקליטות כשבצד האחד עורכי הדין אייל רוזובסקי ורועי בלכר המייצגים את אולמרט, ומהצד השני נציגי פרקליטות מחוז המרכז. במרכז המו"מ תיק השיבוש וההדחה נגד אולמרט, הנשען על הקלטותיה של ראש לשכתו לשעבר שולה זקן.

בשלב זה קשה להעריך אם בתום המו"מ ייחתם הסדר כולל בעניינו של ראש הממשלה לשעבר. הדיונים בפרקליטות מתקיימים לאחר שבשבוע שעבר נפגשו עורכי דינו של אולמרט יחד עם פרקליט המדינה שי ניצן בניסיון להביא לחתימת העסקה.

בפגישה עלה כי פרקליטיו של אולמרט שואפים לקצר ככל הניתן את משך שהותו בכלא, זאת לאחר שבית המשפט העליון גזר עליו 18 חודשי מאסר בפרשת הולילנד ובית המשפט המחוזי גזר עליו 8 חודשי מאסר נוספים בפרשת טלנסקי. עורכי הדין ביקשו מהפרקליטות ככל הנראה שעונשי המאסר ירוצו בחפיפה ולא במצטבר.

סמוך למועד הפגישה בשבוע שעבר נטען כי בפרקליטות עשויים להתגמש בנושא עונשי המאסר, אך מנגד הם ידרשו מאולמרט להודות בסעיף כלשהו של שיבוש או הדחה בעניינה של ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. מכיוון שערעורו של אולמרט בתיק טלנסקי יידון כבר ביום שלישי הקרוב, ההערכה היא כי יהיה על הצדדים להגיע להבנות לפני המועד הזה.

פרקליט המדינה: "לא אתן הנחת סלב לאולמרט"

דבר הפגישה בין הצדדים פורסם לראשונה בחדשות 2 בשבוע שעבר. מטרת הצדדים היא להגיע להסדר מוסכם בנוגע לארבע פרשות שונות: העונש שנגזר על אולמרט בפרשת הולילנד, ערעורו של אולמרט על העונש שנגזר עליו בפרשת טלנסקי, הערעור שהמדינה מבקשת להגיש על זיכויו בפרשת ראשונטורס וחקירת ההקלטות של שולה זקן. 

זמן קצר לפני פגישתו עם עורכי דינו של אולמרט בשבוע שעבר, התייחס פרקליט המדינה שי ניצן לעמדת הפרקליטות בנוגע להסדר הטיעון לראש הממשלה לשעבר. "אין לי שום כוונה לתת לאולמרט הנחות סלב וגם לא החמרות סלב", אמר ניצן בריאיון ב"חדשות סוף השבוע". 

"אנחנו נדון לפי עקרון השוויון בפני החוק ואם יהיה משהו שאני חושב שהאינטרס הציבורי יוצא נשכר ממנו, נלך לכיוון הזה", הוסיף ניצן. "אם אדם מוכן להודות, לקבל אחריות ולקבל על עצמו עונש ראוי - יש עניין לגמור את זה בהודאה ובעונש ולסיים את הדברים. לכן אנחנו עושים הסדרי טיעון".