פרסום ראשון: תיק הבדיקה נגד ברק ייסגר

כשנה לאחר חשיפת הקלטות אולמרט, בהן נשמע אומר כי שר הביטחון לשעבר לקח שוחד בעשרות מיליוני שקלים, החליט היועמ"ש וינשטיין לסגור את תיק הבדיקה כבר בימים הקרובים. הנימוק: אין בסיס לטענות‎

פרסום ראשון: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין צפוי להודיע כבר בימים הקרובים על סגירת תיק הבדיקה נגד שר הביטחון לשעבר אהוד ברק בעניין הטענות שהעלה נגדו אהוד אולמרט בדבר שוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשית הפרשה בנובמבר 2014, אז נחשף כי בהקלטות הסתר שביצעה שולה זקן, נשמע ראש הממשלה לשעבר אולמרט טוען כי ברק גרף לכיסו עשרות מיליוני דולרים בתיווך של עסקאות נשק בינלאומיות.

לדברי אולמרט, מי שסייע לברק היה גיסו, עורך הדין דורון כהן, שגם העביר את הכסף בחשאיות לבנקים בשוויץ. "הוא (ברק) לוקח מכל עיסקת נשק קופון", נשמע אז אולמרט בהקלטות. "הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליוני דולרים. אין עיסקת נשק שישראל עושה... כולם מדברים על זה". 

עם פרסום ההקלטות, בסביבתו של ברק הכחישו את הטענות שאולמרט העלה נגדו. "מדובר בשקר הזוי נוסף שמופץ מזה שנים ארוכות על ידי עבריין מורשע שביצע בעצמו את סוג העברות שהוא מייחס לאחרים", אמרו אנשיו.

"לא נמצא בסיס לטענות"

במשך כשנה התנהלה הבדיקה המשטרית באופן יסודי, מעמיק ואף הגיעה למספר מדינות ברחבי העולם. אולמרט עצמו זומן למשרדי להב 433 וחזר על טענותיו בעניין. אולם כעת מתברר כי תיק הבדיקה נגד ברק צפוי להיסגר כבר בשבוע הקרוב, לאחר שהחוקרים קבעו כי לא נמצא להם כל בסיס.

פרקליטיו של ברק ממשרדו של עו"ד רם כספי ואיתן מעוז מסרו בתגובה: "נתייחס לנושא רק כשתצא הודעתו הרשמית של היועץ המשפטי לממשלה".