4 שנות מאסר למורה שניסה להצטרף לדאע"ש

מורה בבי"ס יסודי שהטיף בעד ארגון הטרור הרצחני ואף ניסה להתגייס לשורותיו בסוריה נשלח ל-4 שנים בכלא. השופט: "מעשיו של הנאשם בוצעו משך פרק זמן ארוך, ובאופן עקבי ומתמשך"

הביע תמיכה בארגןן. ארכיון (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר ארבע שנות מאסר על מוחמד אבו אלקיעאן, מורה בבי"ס יסודי בחורה שבנגב, שהואשם כי ניסה להצטרף לדאע"ש ואף הטיף לתמיכה בארגון הטרור הרצחני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש נגד אלקיעאן, הוא שימש לעיתים קרובות כנואם במסגד בחורה, ולקח חלק במפגשים סודיים שנערכו במקומות מסתור. אלקיעאן שימש באותם מפגשים כ"מורה רוחני" שהעביר תכנים הקשורים לארגון דאע"ש.

המורה הקים חוליה סודית, שערכה מפגשים חשאיים. הוא תכנן יחד עם חבריה לצאת את הארץ ולעבור לסוריה במועדים שונים. ביולי ואוגוסט 2014 ערך אלקיעאן מפגשים קטין ובגיר, הטיף להם אודות ארגון הטרור ושיכנע אותם לתמוך בו.

על פי האישום, השתתף אלקיעאן באספות של תומכי דאע"ש שנערכו ליד המסגד בחורה. באסיפות אלה הוצגו סרטונים, הושמעו נאומים ונוהלו שיחות על פעילות הארגון.

במהלך חודש מרס 2015 קשר תכנן אלקיעאן לצאת לסוריה דרך ערב הסעודית על מנת להצטרף לארגון, יחד עם נאשמים נוספים. תכניתו סוכלה בעקבות מעצרו.

"לא מדובר במעידה חד פעמית"

"לעבירות אשר ביצע הנאשם חומרה רבה שכן פוטנציאל המסוכנות בהן גבוה אף יותר, והפוטנציאל הינו הבאת אחרים לתמיכה בארגון, על כל המשתמע מכך", קבע השופט יואל עדן בהחלטתו.

"מעשיו של הנאשם בוצעו משך פרק זמן ארוך, ובאופן עקבי ומתמשך", הוסיף השופט. "אין מדובר במעידה חד פעמית, אלא בהטפה, מפגשים, הצגת סרטונים וניהול שיחות, אשר מטרתם תמיכה בארגון, אשר הינו ארגון טרוריסטי שהוכרז כהתאחדות בלתי מותרת, אשר הסיכון הביטחוני העולה ממנה גבוה והינו בעל רמת איום גבוהה כלפי ישראל".