חנין זועבי מואשמת בהעלבת עובד ציבור

במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמה עוד לפני הגשת כתב האישום תורשע חברת הכנסת מהרשימה המשותפת בעבירה - שבה הודתה. זועבי פרסמה לפני מספר שבועות מכתב התנצלות, בו כתבה: "לא התכוונתי לפגוע במישהו, הדברים נאמרו מתוך סערת רגשות"

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) שמואשמת בהעלבת עובד ציבור. במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמה הודתה זועבי בעברה ובמכתב ששלחה לאחרונה הביעה התנצלות. בחודש דצמבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על כוונתו להגיש את כתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתאם להסדר הטיעון, זועבי תודה ותורשע בעבירה של העלבת עובד ציבור לפי סעיף 288 לחוק העונשין. כתב האישום מגיע כחצי שנה לאחר שנפתחה החקירה נגדה בעקבות תלונה על כך שהעליבה שוטרים בנצרת.

על פי ההסדר, זועבי תודיע כי היא מוותרת על כל טענה לחסינות או על כל טענה אחרת ולאחר הגשת כתב האישום, תודה במיוחס לה ותורשע. כמו כן, העבירה זועבי, בהתאם להסדר, מכתב התנצלות רשמי על מעשיה.

היועץ המשפטי, יהודה וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

"ההתבטאויות שלי היו על רקע המעצרים הקשים, נאמרו מתוך סערת רגשות בלבד והן אינן מייצגות את הסגנון שלי או דרכי", כתבה זועבי במכתב ההתנצלות. "לא התכוונתי לפגוע באדם כלשהו. אני מצטערת על אמירת הדברים ומתנצלת בפני מי שנפגע. אירוע זה הוא מבחינתי חריג כי התבטאויות לא נאותות אינן דרכי".

חקירתה של זועבי החלה בחודש יולי האחרון והתבססה על תלונה שהועברה על ידי שוטר שטען כי חברת הכנסת קראה לעברו קריאות גנאי. השוטר, מתחנת נצרת, טען כי בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, ובעודו עומד עם שוטר נוסף בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם קריאות קשות.