7 שנות מאסר לנהג מ"תאונת רכבי היוקרה"

במאי 2013 התנגש רכב מסוג ב.מ.וו במכונית פורשה בה נסעו חנן גולד ז"ל ובנו גיא במחלף בר אילן. שנתיים וחצי לאחר מכן נגזר דינו של אלכסנדר צ'ורני, שהורשע בהריגתו של גולד, והוא נשלח ל-7 שנות מאסר. בית המשפט קבע: נהג בשכרות והיה מודע לתוצאה האפשרית

זירת התאונה, מאי 2013

שנתיים וחצי חלפו מאז "תאונת מכוניות היוקרה" במחלף בר אילן, בה נהרג חנן גולד ובנו גיא בן ה-15 נפצע קשה. היום (רביעי) נקבע עונשו של האשם בתאונה - אלכסנדר צ'ורני, שנהג בשכרות והורשע בהריגתו של גולד ובפציעת בנו - והוא נשלח לשבע שנות מאסר. על צ'ורני, שהביע צער בבית המשפט ואמר כי הוא "מתקשה מאוד להתמודד עם מה שאירע לו", נגזרו גם 18 חודשי מאסר על תנאי, שלילת רישיון ל-15 שנים ופיצוי של 100 אלף שקלים למשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התאונה קרתה ביום שישי בצהריים, ב-18 במאי 2013, בעת שחנן לקח את בנו לסיבוב ברכב אספנות מסוג פורשה. מכונית שנסעה בסמוך אליהם איבדה שליטה והתנגשה ברכבם. נהג הרכב הפוגע יצא ללא פגע ומאוחר יותר נעצר בחשד שהיה תחת השפעת אלכוהול. חנן וגיא נפצעו קשה וסבלו מכוויות קשות בכל גופם. לאחר שבועיים נפטר חנן מפצעיו בבית החולים.

ב-2013 הוגש כתב אישום נגד צ'ורני, תושב פתח תקווה, ובאוקטובר האחרון הוא הורשע. השופטת יהודית אמסטרדם מבית המשפט המחוזי בתל אביב קבעה כי צ'ורני נהג בשכרות: "הנאשם היה מודע הן לבחירתו לצרוך אלכוהול קודם הנהיגה, והן לאופן נהיגתו ולתוצאותיה האפשריות".

חנן גולד ז"ל ובנו גיא

"נסיבות האירוע מצביעות על חומרתו, וזאת נוכח שילוב העובדות בדבר מידת השכרות של הנאשם; נהיגתו בחריגה מחוקי התנועה ובאופן שאינו תואם את תנאי הסביבה, שגררה סיכון משמעותי לסביבתו כשלעצמה; והנזקים הישירים הקשים ויוצאי הדופן שנגרמו לגיא, שגררו אחריהם השלכות משמעותיות על חיי כלל הסובבים אותו", ציינה היום השופטת בהחלטתה. "בהחלטתו לצאת לדרכו ברכב כשהוא שתוי הפך מאדם נורמטיבי ועובד חרוץ למי שירצה את עונשו מאחורי סורג ובריח".

במהלך השנתיים האחרונות עבר גיא, בנו של חנן, יותר מ-50 ניתוחים והדרך לשיקום עוד ארוכה. לפני כחצי שנה שוחחה ריטה, אלמנתו של חנן, עם מתנדב "איחוד הצלה" שהגיע לזירה וחילץ את בעלה ובנה מהרכב הבוער. בשיחת סקייפ מבוסטון, לשם עברה יחד עם בנה על מנת להשלים את הטיפולים הרפואיים בכוויות שעדיין מכסות 75% מגופו, שמעה מהמתנדב אהרל'ה קליין כיצד ניצלו למעשה חייו של בנה.

ריטה וחנן ז"ל

בזכות האופנולנס חייו של גיא ניצלו 

המעמד המרגש קרה באירוע שנערך ברמת השרון לרגל השקת "אופנולנס" (אופנוע אמבולנס), שנתרם על שמו של חנן ז"ל. "אני אחזור ליום ההוא", פתח קליין את הסיפור. "הייתי ברחוב המקביל לכביש גהה וראיתי פטריית עשן. הגעתי למקום ונגלה אליי מחזה מחריד, ואני ראיתי כמה דברים קשים בחיי. שניהם צרחו מכאבים וסבלו מכוויות".

"הוצאתי קודם כל את חנן", סיפר המתנדב לריטה, שהחלה לבכות. "הפשטתי אותו מבגדיו כי כל גופו היה מלא כוויות. הוא התהלך וצעק כל הזמן: 'הבן שלי ברכב, תוציא אותו'. הוא היה נראה לי במצב הרבה יותר טוב מהבן. הוא התהלך, אך הוא המשיך וזעק לעברי: 'הבן שלי ברכב, תוציא אותו'. אמרתי לו שיתרחק כשהרכב התחיל להישרף".

קליין תיאר כיצד ניגש למכונית, הוציא מהכיס את המספריים, גזר את חגורת הבטיחות וצעק לעבר חייל שהתקרב שיבוא לעזרתו. "הוצאנו את גיא מהרכב הבוער והשכבנו אותו על הרצפה", ציין המתנדב. "ראינו שהוא מלא כוויות קשות. הרחקתי אותו מהרכב ולאחר 30 שניות בדיוק היה שם פיצוץ גדול ששרף את הכל. הכל עלה בלהבות. המהירות והזמינות של האופנולנס (אופנוע אמבולנס) והציוד שהיה לי בתוכו סייע לי להציל את גיא".