אמה של התינוקת מכחישה: "בעלי לא מכר את הבת שלנו"

רעייתו של הנאשם בקבלת דבר במרמה לאחר שניסה לכאורה למכור את בתו, מכחישה את הטענות שיוחסו לבעלה. "עזבו אותנו וצאו לנו מהווריד", אמרה האם. בכתב האישום שהוגש נגד האב נטען כי הוא ניסה להשתמש בבתו בכדי לזכות בכספים לכיסוי חובות הימורים

האב בבית המשפט (shutterstock)

לאחר שבעלה הואשם היום (רביעי) בקבלת דבר במרמה, הכחישה אמה של התינוקת שהוצעה לכאורה למכירה את הדברים. "בעלי לא ניסה למכור את הילדה", אמרה האם בתוקף. בשיחה עם חדשות 2 דחתה האם את הטענה לפיה השתמש האב בבתו הקטנה בכדי לכסות חובות שצבר . "הוא לא ניסה למכור את הילדה", קבעה. "עזבו אותנו בשקט וצאו לנו מהווריד".

רוצים לקבל פרטים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם אמרה את הדברים מספר שעות אחרי שהוגש נגד בעלה כתב אישום על קבלת דבר במרמה. כתב האישום חושף כיצד "הפיל" סוכן משטרתי את האב והביא למעצרו בשבוע שעבר.

הפרשה נחשפה לפני למעלה משבועיים, כשהאב שוחח עם חברו לעבודה וסיפר על רצונו למכור את הבת התינוקת בתמורה ל-100 אלף שקלים. בעקבות השיחה פנה מכר לאב וביקש לתאם איתו פגישה: ב-17 בדצמבר נפגש האב עם אותו מכר ועם סוכן משטרתי סמוי - והסוכן סיפר על זוג שמתגורר בארה"ב ומוכן לשלם את המחיר עבור התינוקת.

"הנאשם עשה כל זאת בכוונת מרמה ועל מנת לשכנע את הסוכן ברצינות כוונותיו וכדי לקבל ממנו סכומי כסף במסגרת העסקה, וזאת מבלי שימסור לידיו את התינוקת", נכתב בכתב האישום. האב והסוכן נפגשו שוב עוד באותו היום, והאב ביקש מקדמה על סך 5,000 שקלים. באותה פגישה הוא הבטיח שימסור את הילדה לסוכן בתוך חמישה ימים, לאחר שאשתו תיפרד גם היא מהילדה.

"צאו לנו מהווריד". האב מובל לדיון (חטיבת דוברות המשטרה)

"צורך בכסף מיידי לכסות חובות"

השניים המשיכו להתכתב על התפתחות העסקה, והאב שלח לסוכן תמונות של הילדה. יומיים לאחר מכן כתב האב לסוכן כי יש זוג מירושלים שמוכן לשלם יותר מ-100 אלף שקלים ורצה לברר האם "העסקה סגורה". הסוכן השיב שהעסקה תצא לפעול. האב המשיך לדרוש מקדמה, אך הסוכן סירב והציג לו מזוודה ובה הסכום המבוקש. במשטרה גילו כי "ההצעה המתחרה" הייתה שקר שנועד להפעלת לחץ.

כשבוע לאחר שנוצר הקשר הראשוני, הסוכן והאב נפגשו שוב - האב הביא לפגישה את הילדה בכדי להוכיח שכוונותיו רציניות. באותה פגישה העביר הסוכן את המקדמה לאב - שנעצר זמן קצר לאחר מכן.  בהמשך נעצרה גם אשתו, צעירה כבת 27. בחקירתו טען כי לא באמת התכוון למכור את התינוקת, אך היה לו צורך מיידי בכסף לכיסוי חובות הימורים. התינוקת הועברה לטיפול גורמי הרווחה בעיריית ירושלים. בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר הואשם האב בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.