אסירים נגד בשר מעובד בכלא

בשר מעובד עלול לסרטן – את זה כבר למדנו. ומה שאנחנו משתדלים לא להגיש בבית, האסירים לא רוצים לקבל בחדרי האוכל בבית הסוהר. "אין דרך להימנע מהמזון בכלא כי אין עוד אופציות", אמר פרקליטו של האסיר שעתר נגד שירות בתי הסוהר

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

כבר כמעט חודשיים חלפו מאז שארגון הבריאות העולמי קבע כי בשר מעובד מסרטן, אלא שבבתי הסוהר ממשיכים להגיש בשר מעובד לאסירים - כך על פי עתירה שהגיש אסיר מכלא השרון לפני מספר ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעתירה שהגיש הוא טען כי ארוחות האסירים בבית הסוהר כוללות נקניקים ונקניקיות כמעט מדי יום, אף על פי שבשירות בתי הסוהר מודעים לעובדה שהבשר המעובד הוגדר בחודשים האחרונים כמסרטן.

אם העתירה הזו תתקבל היא תחייב את שירות בתי הסוהר להפסיק להגיש בשר מעובד לכל האסירים בכל בתי הסוהר. נציין כי האסיר מיוצג על ידי הסנגוריה הציבורית ולכן, למעשה, נוצר מצב שבו מדינת ישראל מממנת עתירה נגד מדינת ישראל.

"כיוון שמדובר באסיר אין לו דרך להתחמק או אפילו להימנע מאכילת המזון כי אין לו עוד אופציות", אמר פרקליטו של העותר, עו"ד גלעד ברנע, לחדשות 2. "המזון היחיד הוא זה שמרשי מקבל בשירות בתי הסוהר, ושם אפילו לא מזהירים את האסירים ולא אומרים אילו רכיבים מכיל הבשר המעובד".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "בעקבות פרסום ארגון הבריאות העולמי נערכת גם בשב"ס בחינת הסוגיה. עתירות העשרת המזון וההבדלים בין האסירים הביטחוניים לפליליים נדונו בעבר ונדחו על ידי בית המשפט".