קצב בדרך לשחרור? הוועדה תחליט

האם הנשיא לשעבר יהיה בקרוב אסיר משוחרר? משה קצב יושב כבר ארבע שנים בכלא אחרי שהורשע באונס ובתקיפה מינית. יש לו עוד שלוש שנים לריצוי העונש, אבל ייתכן שבקרוב הזמן הזה יתקצר. קצב עתיד להתייצב בפני ועדת השחרורים כבר בתוך חודשיים ולבקש את קיצור מאסרו בשליש

ישוחרר בקרוב? קצב, ארכיון (רויטרס)

הנשיא לשעבר משה קצב שהורשע בעבירה של אונס, יעלה בתוך כחודשיים לוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר. המועד המדויק של כינוס הוועדה עדיין לא סגור, אבל הוא יהיה בחודשיים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ועדת השחרורים תחליט אם להיעתר לבקשתו של קצב ולקצר את מאסרו בשליש. על קצב נגזרו שבע שנות מאסר בפועל, ולפני כשבועיים הוא סיכם ריצוי של ארבע שנים מתוכן. אם הוועדה תסכים לקצר את עונשו בשליש, קצב ישוחרר בטווח הקרוב כמעט מיד לאחר הוועדה.

גורמי טיפול בשירות בתי הסוהר כבר נדרשו להכין את חוות הדעת שלהם על מנת לקבוע אם נשיא המדינה לשעבר מסוכן לציבור. משום שקצב יוצא לחופשות סדירות כבר יותר משנתיים וחצי, סביר להניח שהוועדה לא תוכל לקבוע שהוא מסוכן לציבור.

עם זאת, העובדה שקצב כפר בהאשמות, לא לקח אחריות על מעשיו ולא הביע חרטה עלולה להזיק לו במעמד ועדת השחרורים. מצבו של קצב עלול להסתבך אפילו עוד יותר כיוון שהפרקליטות יכולה להביא בשלב הזה את עמדת הקורבנות של הנשיא לשעבר.