אישום: רצח את אשתו באמצעות מכות פטיש וחומצה

כתב האישום שהוגש נגד גבר בן 79 מרמת השרון חושף כיצד תכנן את הרצח של אשתו, שעמדה להיפרד ממנו: לאחר שתקף אותה בפטיש שפך חומצה על ראשה וחנק אותה - ורק לאחר מספר שעות הודיע לבנו על הרצח המזוויע. האישה התלוננה על איומים ואף ביקשה צו הרחקה

זירת הרצח ברמת השרון, החודש (עזרי עמרם, חדשות 2)

"תכנן את הרצח זמן רב, ופעל באלימות קשה חרף גילו המתקדם": רם גרנות בן ה-79 מרמת השרון מואשם ברצח אשתו סימה ז"ל לפני כשלושה שבועות ברמת השרון. הרצח האכזרי בוצע לאחר שהשניים החלו בהליך גירושים. כתב האישום שהוגש היום (שני) נגד גרנות חושף את האלימות הקשה שהפעיל, לכאורה, על מנת לרצוח את מי שהייתה אשתו במשך 46 שנים. עוד עולה מכתב האישום כי סימה התלוננה על האלימות והאיומים של בעלה וביקשה צו הגנה ממנו, אך השניים המשיכו להתגורר יחד עד הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש נובמבר פתחה האישה בהליך לגירושים וחלוקת רכוש בעקבות סכסוך בין השניים, ובאותו חודש התלוננה בשתי הזדמנויות נגד בעלה בגין איומים ואלימות. במסגרת הדיון בבית המשפט סוכם כי השניים ימשיכו להתגורר יחד למרות האיומים - שהפכו לבסוף לרצח בכוונה תחילה. על פי כתב האישום, שהגישה הבוקר פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר, גרנות החליט לרצוח את אשתו - ודאג להכין מראש פטיש בשביל המעשה.

"ביום שאינו ידוע במדויק, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית את המנוחה", נכתב בכתב האישום שהגיש עו"ד אורן פז. הרצח בוצע לבסוף ב-8 בדצמבר, לאחר השעה 22:00. "בעת שהשניים שהו בביתם, נטל הנאשם את הפטיש, ניגש אל המנוחה, שישבה בכורסה בסלון הבית, והחל להכות באמצעותו בחוזקה בראשה לפחות 19 פעמים, בכוונה להמיתה חרף זעקותיה וניסיונותיה להתגונן מפניו בידיה", טענו בפרקליטות.

בהמשך, לאחר מכות הפטיש, גרנות דחף את אשתו והפיל אותה על רצפת הבית - כך על פי כתב האישום. בשלב זה הוא העריך כי סימה ז"ל עוד בחיים, ולכן החליט "להשלים את המלאכה" באמצעות חומצה וחניקה: "הנאשם נטל בקבוק המכיל חומצת מלח ושפך את תכולתו על ראשה ולתוך פיה, על מנת שתבלע את החומצה, בכוונה להמיתה. לאחר שסבר כי עודנה בחיים, חנק הנאשם את המנוחה באמצעות ידיו ובאמצעות מגבת שהניח על פניה, עד אשר השתכנע כי המנוחה אינה עוד בחיים".

"הוא היה קצת אלים" (עזרי עמרם, חדשות 2)

"חששנו שהוא יפגע בה"

לאחר מכן כיסה גרנות את גופתה באמצעות שטיח למשך הלילה, ורק בסביבות השעה 08:00 בבוקר התקשר לבנו והודיע כי הרג את אשתו. הבן והשוטרים שהגיעו זמן קצר לאחר מכן מצאו את גופת המנוחה מוטלת על רצפת הבית, ואת הנאשם בחדרו כשסימני חתך בזרועותיו - לאחר שעל פי החשד ניסה לשים קץ לחייו.

בבקשה להארכת מעצרו נכתב כי גרנות "רצח את המנוחה בביתם, בדם קר ובכוונה תחילה, באמצעות מכות פטיש רבות בראשה, ולאחר מכן באמצעות שפיכת חומצת-מלח לפיה וכן בחניקתה, עד אשר וידא את מותה". כתב האישום מתבסס על ראיות רבות מהזירה, חוות דעת משפטיות ורפואיות - וגם הודאתו של גרנות במעשה תוך תיאור ביצוע הרצח. "המשיב הודה בחקירתו כי תכנן לרצוח את המנוחה מבעוד מועד והתכונן למעשה לפחות ימים אחדים לפני ביצועו - ונקט, חרף גילו, אלימות קשה ואמצעים שונים על מנת לוודא כי המנוחה מתה".

אחיה של הנרצחת אמר החודש לחדשות 2 Online כי בקרב בני המשפחה היה חשש שהוא יפגע בה, אך הדגיש כי רק יום לפני הרצח בני הזוג ישבו עם עורכי דין והגיעו להבנות לגבי חלוקת הרכוש במסגרת הליך הגירושים שהם עוברים. "כשבנאדם מתחיל עם אלימות ואומר לה: 'אני אשרוף את הכסף ואת הבית ולא אתן לך אותו' אתה חושש, אבל מצד שני הם ישבו והגיעו להבנות, הם הסכימו לחלק את הרכוש. אז אתה מבין שהכל בסדר".

שכנתם של בני הזוג סיפרה: "הוא היה קצת אלים, התרתח מדי פעם. היא הלכה להתלונן, הייתה כל הזמן בקשר עם המשטרה והרווחה. הם היו זוג בעייתי".