משורת עבירות – לשני אישומים בלבד

יניב נחמן נאשם בעבר בשורת עבירות מין, אולם לאחר הסדר הטיעון שנחתם בינו לבין הפרקליטות הוא נותר עם שני אישומים – בגין אונס ומעשה מגונה בכוח. בית המשפט השתכנע שהפרסומים הנרחבים והמקיפים אודותיו פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב, ולכן נגזרו עליו שישה חודשי מאסר שיבוצעו בעבודות שירות

יניב נחמן, ארכיון (משטרת ישראל)

גזר דין מקל ניתן היום ליניב נחמן, מי שבמקור נאשם בשורה של עבירות מין - ולבסוף הורשע בגין אונס ומעשה מגונה בכוח. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על נחמן שישה חודשי מאסר בפועל שיבוצעו בעבודות שירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום שהוגש במקור כלל ארבעה אישומים בגין מעשי אינוס, ניסיון אינוס, שני מעשים מגונים בנסיבות אינוס כלפי שלוש נשים, וכן עשרות מקרים של פגיעה בפרטיות והטרדה מינית של שתי נשים נוספות.

הצדדים הגיעו להסדר טיעון, ללא הסכמה על העונש, ובהתאם אליו כתב האישום שונה באופן דרמטי בדרך של הקלה מהותית עם נחמן. פרק המבוא ושלושה אישומים נמחקו מכתב האישום, כך שבסופו של דבר נותרו שני אישומים, שגם בהם העובדות מותנו. אחת מעבירות האינוס הומרה לעבירה של מעשה מגונה בכוח ובכתב האישום המתוקן הודה הנאשם והורשע על פי הודאתו.

בית המשפט השתכנע שהפרסומים הנרחבים והמקיפים אודות פרטי החקירה, תוך חשיפת זהותו של נחמן ותמונתו, פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב, לאורך זמן וברמה שספק אם ניתן יהיה לתקן אותה בעתיד.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

הצטרפו לדף הפייסבוק של עזרי עמרם