היום: שלומי לחיאני ייכנס לכלא

לאחר שבית המשפט דחה בחודש שעבר את ערעורו על העונש שגזר עליו בית המשפט המחוזי בתל אביב, יתחיל היום ראש עיריית בת ים לשעבר לרצות את 8 חודשי המאסר שנגזרו עליו. לחיאני הודה ב-3 עבירות של הפרת אמונים

לחיאני. 8 חודשי מאסר (חדשות 2)

ראש עיריית בת ים לשעבר שלומי לחיאני יחל לרצות היום (ראשון) את עונש המאסר שנגזר עליו בגין שלוש עבירות הפרת אמונים. בית המשפט העליון דחה בחודש שעבר את ערעורו של לחיאני על העונש, שהוחמר בבית המשפט המחוזי בתל אביב לאחר שבבית משפט השלום נגזרו עליו עבודות שירות בלבד. על לחיאני גם הוטל קלון, שימנע ממנו חזרה לחיים הציבוריים במשך שבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טוהר המידות ספג פגיעה קשה מהתנהלותו של המשיב", נימקה שופטת המחוזי דבורה ברלינר את ההחלטה באפריל האחרון. "להפרת אמונים פנים רבות, במקרה הנוכחי אנו נאלצים להסכים שמדובר בהפרת אמונים הגובלת בשוחד, וכאן מתחייבת ענישה חד משמעית". בכך קיבלה את עמדת הפרקליטות, שטענה כי "בית המשפט טעה כשקבע את הרף התחתון של מתחם הענישה - שהיה שגוי מלכתחילה".

בבית המשפט העליון הסכימו עם החלטת המחוזי, וכתבו בהחלטתם כי "בכל הכבוד לזכויותיו של המבקש בעיר בת-ים שאין להתעלם מהן, עסקינן ברמה גבוהה של שחיתות. גם מי שאינו מנפנף יומיום ב'דגל אמון הציבור' בידיעה כי זה האחרון נתון לתנודות ולהשפעות תקשורתיות וציבוריות מסוגים שונים, אינו יכול שלא לציין כי יחס מקל בעבירות של שחיתות ציבורית תורם לתחושה השגויה של 'מושחתים כולם'".

הערעור לא עזר. לחיאני (עזרי עמרם)

"המבקש הודה כי ניצל את קשריו ומעמדו כראש העיריה כדי לכסות את חובותיו האישיים, תוך התעלמות בוטה מחובתו לשמור על טוהר המידות ולנהוג ללא משוא-פנים. ניגוד העניינים הבוטה בו העמיד את עצמו ואחרים צבע את העירייה - אשר התהדרה בשינוי החיובי שהושג בעיר בהנהגתו - בצבעי שחיתות וסיאוב, תוך פגיעה קשה".

בצאתו מהדיון בבית המשפט המחוזי הגיב לחיאני להחלטה הקשה ואמר כי "אנחנו יהודים פשוטים, מה שבורא עולם עושה זה לטובה. אין ספק שזה לא סוף פסוק. נגררנו לערעור הזה ולערעור הבא. איני מצטער על כלום, כל מה שקורה לאדם זה לטובה". כאמור, בית המשפט העליון דחה את ערעורו של לחיאני וקבע כי יישלח למאסר בפועל.