"אנחנו כבר רוצים לשים את זה מאחורינו"

אמה של תאיר ראדה ז"ל שנרצחה לפני תשע שנים, מאמינה כי הרוצח האמיתי עדיין לא נתפס. "מחר נגיע ונשמע מה אומרים בבית המשפט", אמרה אילנה ראדה לקראת הדיון בערעורו של רומן זדורוב שהורשע ברצח

היום ההכרעה (חדשות 2)

אילנה ראדה, אמה של הילדה תאיר ראדה ז"ל שנרצחה לפני תשע שנים, אומרת היום (שלישי), יום לפני ההכרעה בבית המשפט העליון בנוגע לרומן זדורוב, כי היא "עדיין מאמינה שהרוצח לא נתפס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נגיע מחר ונשמע מה אומרים בבית המשפט", המשיכה ראדה. "אנחנו רוצים לשים את זה מאחורינו". כבר לאחר שהגיש זדורוב את ערעורו לבית המשפט העליון אמרה ראדה כי "יש הרבה שאלות שלא נשאלו בבית המשפט, יש דברים רבים שלא הובאו ועל כך הספק הכי גדול שלי. אחיה עד סוף ימיי כדי לדעת מי רצח אותה. איבדתי את האמון במערכות האכיפה, רק אנחנו נשמור על ילדינו".

בחודש מאי 2014 הגישו פרקליטיו של רומן זדורוב ערעור על הרשעתו השנייה ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל לבית המשפט העליון. מחר יכריע בית המשפט אם להפוך את ההחלטה.

בערעור שהגישו פרקליטיו של זדורוב הם טענו כי בית המשפט המחוזי שגה בהחלטתו לדחות את חוות הדעת שהוצגו על ידי צוותי ההגנה. לטענתם, הייתה זו טעות מצד בית המשפט להסתפק בגביית שתי הראיות הנוספות שבית המשפט העליון הורה לו לגבות.

לדבריהם, בית המשפט סירב לזמן לעדות את ראש המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, התומך בעדותה של ד"ר מאיה פורמן, רופאה משפטית, לכך שבגופה התגלו סימנים לפגיעה באמצעות סכין שלהבו משונן, וזאת בניגוד להודאת זדורוב במשטרה.