אבטחה צמודה לשופט שהאריך מעצר: "שמע את העינויים ונתן לזה יד"

אבטחה הוצבה בביתו של השופט ארז נוריאלי, שהאריך את מעצרו של אחד החשודים ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא. ההחלטה להציב מאבטח הגיעה בעקבות איומים על חייו של השופט ברשתות החברתיות

זירת הרצח בכפר דומא (מרים אלסטר / פלאש 90)

המחאה למען עצורי דומא הובילה לאיומים על חיי השופט: ברשתות החברתיות פורסמו איומים על חייו של שופט בית משפט השלום בפתח תקווה ארז נוריאלי, שדן בעניינים של חלק מהחשודים בפרשת הטרור היהודי ואף האריך את מעצרם. בעקבות האמירות הקשות נגד השופט, שהוגדר כ"בוגד" על ידי פעילים מהמין, הוצבה שמירה על ביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה על הגברת האבטחה התקבלה גם בעקבות המסרים האלימים ברשת וגם בעקבות מידע מודיעיני. גם אמש הפגינו פעילי ימין מול ביתו של השופט, הניפו שלטים כגון "שופט חסר לב", "נאצי" ו"ציוני ארור". בסיעת המחנה הציוני גינו את האיומים על השופט וטענו: "המפגינים מתנהלים כמו ארגון פשע".

כמו כן טענו המפגינים, שמחו על הארכת מעצרם של החשודים, כי החקירות כוללות עינויים - בעוד בשב"כ שבו והדגישו כי החקירות מתנהלות על פי חוק.

הכרזה נגד השופט נוריאל

ממערכת בתי המשפט נמסר בתגובה: "הנהלת בתי המשפט רואה בחומרה התבטאויות פוגעניות נגד שופטים. הנושא הועבר להמשך טיפול לידי הממונה על פרסומים פוגעניים נגד שופטים במחלקה המשפטית בהנהלת בתי המשפט". עוד הדגישו במערכת בתי המשפט כי הם אינם מוסרים מידע בנוגע לאבטחה שהוצבה על שופטים.