הוועדה הציבורית ממליצה: אביחי מנדלבליט - היועץ המשפטי לממשלה הבא

ברוב של ארבעה נגד אחד המליצה הוועדה הציבורית לרה"מ ולשרת המשפטים את מנדלבליט לתפקיד. מנדלבליט, ד"ר למשפטים ואלוף בצה"ל לשעבר, שימש כפרקליט הצבאי הראשי וכיום הוא משמש כמזכיר הממשלה. יו"ר הוועדה גרוניס התנגד

הוועדה המליצה - מנדלבליט לתפקיד היועמ"ש (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)

הוועדה לאיתור מועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה המליצה היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו שרת המשפטים איילת שקד על האלוף במילואים אביחי מנדלבליט לתפקיד. ההחלטה התקבלה לאחר 14 דיונים וישיבות שהתקיימו בנושא ובתמיכתם של ארבעה חברי ועדה. ראש יו"ר הוועדה התנגד להמלצה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הועדה המקצועית-ציבורית לאיתור מועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה, בראשות נשיא בית המשפט העליון בדימוס אשר גרוניס, סיימה את פעילותה והמליצה על המינוי. מנדלבליט, שמשמש כיום כמזכיר הממשלה, הוא ד"ר למשפטים ואלוף בצה"ל לשעבר שכיהן כפרקליט הצבאי הראשי.

היועמ"ש היוצא וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

הוועדה כללה את ח"כ ענת ברקו (הליכוד), שר המשפטים לשעבר משה ניסים, פרופסור גבריאלה שלו ועו"ד יחיאל כץ. לאחר אישורם של אלו ולאחר שדנו בהסתייגויות שהוגשו, החליטו להמליץ על מינויו של מזכיר הממשלה מנדלבליט - היחדי שזכה בתמיכה של 4 חברי וועדה, כנדרש.

בעת שירותו כפרקליט הצבאי הראשי, נחקר מנדלבליט באזהרה בחשד שהיה מעורב בפרשת הרפז. אם יאושר מינויו, יחליף הפצ"ר לשעבר את עו"ד יהודה ויינשטיין.