פרסום ראשון: "הקטין שדקר בנהריה - לא מחבל"

כבר פעם שנייה: במשטרה מעריכים כי הקטין שתקף שוטר מג"ב בנהריה בחודש שעבר לא עשה זאת ממניע לאומני, אלא ניסה להתאבד, בדומה למעשי הצעירה מעפולה. לדברי חוקרי המשטרה, לא נמצאה אינדיקציה כי הצעיר תמך בטרור, ובעת שתקף את השוטר הפציר בו "תירה בי". כתב אישום בגין ניסיון רצח - לא לאומני - יוגש ביום רביעי

הקטין שדקר שוטר (חדשות 2)

פרסום ראשון: מחקירת המשטרה עולה כי הקטין הערבי שדקר שוטר מג"ב בנהריה בחודש שעבר לא פעל ממניע לאומני, אלא נפשי. הדבר תואם את גרסת המשפחה, שמיום המקרה טוענת בתוקף כי בנה אינה מחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי חוקרי היחידה המרכזית של מחוז חוף, לא נמצאה אינדיקציה לכך שהצעיר השתייך לארגון טרור או החזיק באידיאולוגיה התומכת בו. בנוסף, הוא לא ציין כלל את אירועי האלימות בעמוד הפייסבוק שלו וגם בהודעה ששלח לאימו ביום המקרה - "היום אני הולך למות" - לא התייחס למניע אידיאולוגי.

במקביל, מחקירת המקרה עולה כי בעת שתקף את השוטר שנפצע, אמר לו הקטין "תירה בי" - דבר המחזק את ההערכה כי מדובר בניסיון התאבדות, בדומה לצעירה הערביה שהחזיקה סכין בתחנה המרכזית בעפולה.

מוקדם יותר היום הוגשה על ידי המשטרה הצהרת תובע בתיק, שהועבר לפרקליטות. ביום רביעי יוגש נגד הקטין כתב אישום, ככל הנראה על ניסיון רצח - ללא איזכור של מניע לאומני.