שוטר ירה במחבלת בת 16 – ונחקר

המחלקה לחקירות שוטרים זימנה לחקירה חבלן ממשטרת ירושלים שירה למוות באחת המחבלות שביצעו את פיגוע המספריים בשוק מחנה יהודה בחודש שעבר. על פי עדויות, השוטר ירה בנערה על אף שלא נשקפה ממנה סכנה

שוטר מיחידת חבלה במשטרת ירושלים נחקר היום (ראשון) במחלקה לחקירות שוטרים על נסיבות הירי במחבלת בת ה-16 שביצעה פיגוע דקירה בשוק מחנה יהודה בירושלים, ביחד עם צעירה נוספת לפני שלושה שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק   

החקירה נפתחה על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, לפי המלצת פרקליט המדינה, והיא נועדה לבדוק טענות שהועלו לפיהן השוטר ירה במחבלת לאחר שנוטרלה. לפי אותן טענות, כבר לא נשקפה מהמחבלת סכנה.

השוטר טען בחקירתו כי ירה משום שסבר כי הסכנה טרם חלפה והסביר את מניעיו לירי.

המחבלת בביהמ"ש, הבוקר (חדשות 2)

ביום שישי האחרון הוגש כתב אישום נגד קרובת משפחתה של המחבלת שחוסלה, שביצעה יחד עמה את הפיגוע ליד השוק. על פי כתב האישום השתיים דקרו בלב ירושלים עוברים ושבים באמצעות מספריים.

עוד עלה מכתב האישום כי הנערות הפלסטיניות הגיעו לאזור לשכת הבריאות ברחוב יפו. אחת מהמחבלות ניגשה מאחור לספסל עליו ישב באותה פלסטיני בן 70 ודקרה אותו בעורפו ובגבו באמצעות המספריים. הוא נפצע קל. הן לא ידעו כי מדובר בפלסטיני.

כלי הנשק בזירה (משה לוי, מדברים תקשורת)

אחרי הדקירה הזו המשיכו הנערות בדרכן כשהן אוחזות ומניפות כל אחת מספריים בידה. קרובת המשפחה ניסתה לדקור גבר נוסף בעוד שהנאשמת עומדת לידה, מניפה את המספריים מעל ראשה בתנועת דקירה כלפי הסובבים.

אזרח שעובד בקירבת מקום מיהר לכיוונה של הנאשמת, היכה אותה באמצעות כיסא והנאשמת נפלה לקרקע. קרובת משפחתה הניפה את המספריים לעבר גבר חמוש שירה בה. למקום הגיע גם השוטר שנחקר, שהצטרף לירי לעבר השתיים. קרובת המשפחה נהרגה במקום, הנאשמת נפצעה ופונתה לבית החולים.