ההסתה ברשת: "ברכה לשהידים"‎

גל הטרור השוטף את ישראל בחודשים האחרונים מונע בין היתר על ידי ההסתה המשתוללת ברשתות החברתיות בקרב הפלסטינים. כתב האישום שהוגש היום נגד צעיר ממזרח י-ם, שהעלה כמעט מדי יום פוסטים שעודדו פגיעה בישראלים, מספק הצצה לתכנים הקשים

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד מחמד אבו כף, בן 21, מצור באהר שבמזרח ירושלים, בגין הסתה לאלימות או טרור. מכתב האישום עולה כי בחודשים האחרונים הוא עודד את חבריו ועוקביו בפייסבוק לבצע פיגועי דקירה, להשליך בקבוקי תבערה ולפגוע באמצעים נוספים באזרחים ישראלים ובחיילי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, פרסומיו של אבו כף היו פתוחים בפני 3,051 גולשים ורבים מהפוסטים שפירסם קיבלו עשרות לייקים ותגובות אוהדות. במהלך חודש אוקטובר, כשפרץ גל הטרור, נהג אבו כף לפרסם פוסט כמעט מדי יום שתמך במחבלים שביצעו את הפיגועים.

"מצאתם חן בעיניי יא שהידים", הוא כתב לאחר שני פיגועי דקירה שאירעו בירושלים והביאו למותם של שני ישראלים ופציעתם של ארבעה. "שהאל ירחם עליכם גיבורים, עשיתם אותנו גאים, שהאל יקבל את מות הקדושים שלכם וייתן למשפחותיכם נחת".

"ברכות למי שמת מות קדושים"

"כולנו הולכים למות, ברכות למי שמת שהיד", הוא כתב ביום אחר, בעקבות פיצוץ מכונית תופת ליד מעלה אדומים. "ברכות למי שמת מות קדושים". בהזדמנות נוספת כתב אבו כף: "סיימנו עם האבנים והתחלנו עם הסכינים. תעצור כאן פלסטין".

הוא אף שיתף סרטון מאתר יוטיוב שכותרתו הייתה "דקור ציוני לתמיכה באינתיפאדה השלישית". בסרטון נראים רעולי פנים כשהם דוקרים חיילי צה"ל, מעלים את דגלי ישראל באש ומשליכים בקבוקי תבערה לעבר ישראלים.

"במעשיו פרסם הנאשם קריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה או הזדהות עמו, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות וטרור", נכתב בכתב האישום.