אישום: יצאו עם ילקוט ומספריים לדקור יהודים

כתב האישום שהוגש נגד פלסטינית בת 16 מגולל את השעות שבהן תכננה עם קרובת משפחתה את פיגוע הדקירה בירושלים - ועד רגע ביצועו. איך דאגו שהוריהן לא ירגישו, מתי הצטיידו ב"כלי הנשק" וכיצד הפתיעו את הקורבן

שתי הנערות שיצאו בחודש שעבר מביתן עשו הכל כדי שהוריהם לא ירגישו מה הן מתכננות לעשות כמה שעות מאוחר יותר. על פי כתב האישום שהוגש הבוקר (שישי) נגד המחבלת הפלסטינית בת ה-16, היא וקרובת משפחתה נשאו את תיקי בית הספר, יצאו מהבית - וב-11:20 בבוקר כבר דקרו בלב ירושלים עוברים ושבים באמצעות מספריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק
 
כתב האישום נגד הנערה מכפר עקב שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר מייחס לה שתי עבירות - ניסיון רצח והחזקת סכין. על פי כתב האישום, אמרה קרובת משפחתה של הנאשמת כי ברצונה לבצע פיגוע לאומני כנקמה על מות אחיה ב-2013 במהלך עימותים עם כוחות צה"ל.

למחרת יצאו השתיים מביתן עם הילקוטים, כדי לא לעורר את חשד הוריהן, עלו על אוטובוס והגיעו לירושלים. את הבוקר החלו בתפילה במסגד אל אקצה. אחר כך רכשו שני זוגות מספריים כדי לבצע את הפיגוע. הן עלו לרכבת הקלה וירדו ליד בניין עיריית ירושלים. משם צעדו ברחוב יפו במטרה למצוא יהודים ולפגוע בהם.

המחבלת בביהמ"ש, הבוקר (חדשות 2)

סמוך לשעה 11:00 הניחו השתיים את הילקוטים בתחנת הרכבת הקלה של שוק מחנה יהודה, על מנת להקל עליהן בביצוע הפיגוע. מאבטח הרכבת הקלה שהבחין בכך קרא להן לחזור לקחת את התיקים, וכך הן עשו.

הצביעה על עוברים ושבים

משם המשיכו לצעוד ברחוב יפו. בדרך, על פי כתב האישום, הצביעה קרובת משפחתה של הנאשמת על עוברים ושבים ברחוב כשהיא אומרת "אני רוצה לרצוח את זה".

כלי הנשק בזירה (משה לוי, מדברים תקשורת)

בשעה 11:20 לערך הגיעו השתיים לאזור לשכת הבריאות ברחוב יפו. קרובת המשפחה ניגשה מאחור לספסל עליו ישב באותה פלסטיני בן 70 ודקרה אותו בעורפו ובגבו באמצעות המספריים. הוא נפצע קל. הבנות לא ידעו כי מדובר בפלסטיני.

אחרי הדקירה הזו המשיכו הנערות בדרכן כשהן אוחזות ומניפות כל אחת מספריים בידה. קרובת המשפחה ניסתה לדקור גבר נוסף בעוד שהנאשמת עומדת לידה, מניפה את המספריים מעל ראשה בתנועת דקירה כלפי הסובבים.

אזרח שעובד בקירבת מקום מיהר לכיוונה של הנאשמת, היכה אותה באמצעות כיסא והנאשמת נפלה לקרקע. קרובת המשפחתה הניפה את המספריים לעבר גבר חמוש שירה בה. למקום הגיע גם שוטר שהצטרף לירי לעבר השתיים. קרובת המשפחה נהרגה במקום, הנאשמת נפצעה ופונתה לבית החולים.