טען שהוא סוכן מוסד - ותקף מינית

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריית שמונה, יוסף לזר, מרצה לפסיכולוגיה מהצפון הטריד מינית וביצע מעשים מגונים באחד הסטודנטים שלו, תוך כדי שהוא יוצר עימו יחסי תלות

אילוסטרציה (חדשות 2)

פסיכולוג ומרצה לשעבר מהצפון נאשם שהטריד מינית סטודנט: הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בקריית שמונה כתב אישום נגד המרצה, יוסף לזר, בן 45, בגין עבירות של מעשה מגונה בין מטפל נפשי למטופל, מעשה מגונה, הטרדה מינית, קבלת דבר במרמה, זיוף כדי לקבל דבר, שימוש במסמך מזויף והדחה בחקירה. במשטרה ביקשו להתיר לפרסום את שמו כדי להביא מתלוננים נוספים נגדו להעיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, המתלונן, סטודנט במכללת תל חי, פנה ללזר כדי שזה יערוך לו אבחון להפרעת קשב וריכוז, בסיומו התפתח ביניהם קשר הדוק שכלל שיחות בעלות אופי אישי וטיפולי בטלפון, בהתכתבויות מייל ומסרונים, ומפגשים פנים אל פנים.

בהמשך טען לזר בפני המתלונן שורה של טענות שווא, לשם הידוק היחסים ויצירת תלות של המתלונן. בין היתר טען לזר כי היה בעברו סוכן מוסד, וכי עדיין עליו לצאת מדי פעם למשימות חשאיות בעורף האויב בהן הוא מסכן את חייו, וביקש מהמתלונן לדאוג לסידורי הלווייתו ולמשפחתו במקרה הצורך. כמו כן טען בפני המתלונן כי הוא חולה סרטן סופני, ואף טען בפניו כי מינה את המתלונן ל"אפוטרופוס" שלו וזייף צוואה לפיה כביכול הוא מוריש למתלונן את רכושו.

המרצה פוטר מעבודתו

עוד נכתב בכתב האישום כי לזר ביקש מהמתלונן לחפש עבורו דירה קרובה לביתו, כדי שהמתלונן יוכל לסייע לו. המתלונן, שהאמין כי המרצה אכן חולה, נעתר ומצא לו דירה סמוכה לדירתו. בתקופה זו העניק לזר למתלונן "טיפול" שכונה "סשן לילה", שכלל עישון סמים, עירום ומגע פיזי באברי המין של המתלונן.

בחודש ספטמבר 2015, התקיים ללזר שימוע לקראת פיטורים במכללה, לאחר שנודע כי קיים קשרים חריגים עם מספר סטודנטים, ביניהם המתלונן. לאחר הפסקת עבודתו במכללה, הוא חשש כי המתלונן יספר את שאירע לגורמים נוספים, או אף יתלונן נגדו במשטרה, וכי תיפתח נגדו חקירה. הוא שלח למתלונן הודעה ובה ביקש ממנו לא לדבר עם אף אחד אודות הקשר ביניהם.

עורכי הדין אלעד אלימלך וששון בר עוז, סניגוריו של לזר, מסרו בתגובה: "מרשנו שוחרר ממעצר כמעט בלא תנאים מגבילים לאור עצמתן החלשה של הריאיות נגדו. על יתר השאלות נגיב בבית המשפט".