הצעירה כתבה על סקס - כתב האישום בוטל

צעיר שהואשם באונס של צעירה לא יועמד לדין, זאת לאחר שעורך דינו הציג לפרקליטות תכנים מיניים שפרסמה המתלוננת בבלוג ברשת. בין השאר תיארה שם כיצד היא מקיימת יחסי מין אלימים עם גברים רבים מתוך בחירה

זוכה (shutterstock)

פרקליטות מחוז תל אביב החליטה לחזור בה מכתב אישום חמור שהגישה נגד צעיר בן 23 בגין אונס ומעשה סדום, זאת לאחר שהתברר כי המתלוננת בתיק מוכרת כ"ישות רשת פרובוקטיבית" ובעלת עבר פסיכיאטרי עשיר המערער את אמינות גרסתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשית הפרשה מלפני שנתיים, אז הכיר הצעיר את המתלוננת בבר בתל אביב ובהמשך אף קיים איתה לטענתו יחסי מין בהסכמה. כשנה לאחר מכן חידשו השניים את הקשר, שבמהלכו אף ביקש המתלוננת לשכור דירה מהצעיר. על פי המיוחס לו, באחת הפעמים שבהן הגיעה לביתו ביצע בה הנאשם מעשה סדום ואז אנס אותה באכזריות, זאת בזמן שהצעירה ניסתה להתנגד לו ואף הצליחה לשרוט אותו.

לאחר התקיפה, לכאורה, פרסמה המתלוננת פוסט בבלוג שאותו היא מנהלת, ובו גללה את האירוע המזעזע. הנאשם מצדו דחה את הדברים נגדו וטען לאורך כל הדרך כי המעשים נעשו בהסכמה. בחודש פברואר השנה הוגש נגד הצעיר כתב האישום בצירוף דרישה לעצור אותו עד תום ההליכים בנימוק כי בהתחשב באופי עבודתו הוא עשוי לנצל נשים שתויות נוספות ולבצע מעשים דומים.

באופן כפייתי

לאחר הגשת כתב האישום ביקש עוה"ד ניר אלפסה, המייצג את הצעיר מטעם הסנגוריה הציבורית, לקבל לידיו את תיקה הרפואי של המתלוננת. עיון בתיק העלה פרטים על ההיסטוריה הפסיכיאטרית של הצעירה, אליהם הוסיף עורך הדין דוגמאות מתכנים שפרסמה המתלוננת בבלוג שלה שבהן עסקה הצעירה באופן כפייתי ביחסי מין אלימים עם גברים רבים מרצון.

לנוכח הממצאים הללו החליטה הפרקליטות בסופו של דבר לחזור בה ולבטל את כתב האישום שהגישה נגד הצעיר. "יש לשקול בכובד ראש מה הן ההשלכות של העברת חומרים אלו לסניגור, הן מבחינת הפגיעה במתלוננת והן מבחינת הפגיעה בתמונה הראייתית בתיק", הסבירה התובעת בדיון שבו ביקשה לבטל את כתב האישום.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר עו"ד אלפסה על מלאכת איסוף הראיות שלא הצריכה משאבים רבים. "חלק מהחומרים נגישים וקיימים ברשת האינטרנט ולא נדרש מאמץ רב כדי להשיגם", אמר הפרקליט. "לו הפרקליטות הייתה טורחת לברר קצת יותר על המתלוננת שלה לפני שהגישה כתב אישום כל כך חמור, היא הייתה גונזת את התיק וחוסכת לנאשם את הסבל הרב הכרוך בהגשת כתב אישום בכלל ובאישום מן הסוג הזה בפרט".

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "בטרם הגשת כתב האישום נגד הנאשם ולאחר בחינת מכלול הראיות בתיק, סברה הפרקליטות כי קיים סיכוי סביר להרשעת הנאשם. הפרקליטות בוחנת את עצמה בכל שלב ושלב של ההליך הפלילי. לאחר בחינה מחודשת של התיק ועל רקע שינוי נסיבות מהותי הנוגע בין היתר לתשתית הראייתית שעמדה בפנינו באותה עת, הוחלט למחוק את כתב האישום בהסכמת הצדדים. מכיוון שמדובר בתיק שהתנהל בדלתיים סגורות, לא נוכל להגיב מעבר לכך".