"מקורבי השרה רגב איימו עליי"

עובדת לשעבר בלשכת שרת התרבות והספורט תובעת אותה בטענה כי פוטרה לאחר שחשפה שחיתות. בשיחה עם חדשות 2 היא מספרת: "אנשיה התקשרו ואמרו שלא אמצא עבודה". במשרד התרבות והספורט אומרים: "הטענות שקריות"

עובדת לשעבר במשרד התרבות והספורט שלחה הודעה אישית לשרה מירי רגב לגבי שחיתות אליה נחשפה בעת עבודתה - אך זכתה ליחס מבזה. לפני כחודש, לאחר שלא הצליחה להעביר את המסר לשרה, החליטה לשלוח לה הודעת SMS אישית בנושא - ואף קיבלה מהשרה בחזרה הודעה כי תבחן את הנושא באופן אישי. "יום אחרי ששלחתי לה את ההודעה ניסיתי להיכנס למשרד שלה כדי לדבר איתה, אבל היא אמרה לי שהיא לא מדברת עם מזכירות ושאגש למנהלת הלשכה או לראש המטה", סיפרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי התובעת, אכן ניגשה לראש המטה וסיפרה לו על הדברים החמורים. "הוא אמר לי 'אל תגיעי יותר לעבודה' - לשמוע את מה שהיה לי לומר פחות היה חשוב לו", סיפרה. בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי" הוסיפה התובעת כי עוד לפני שפוטרה, קיבלה איומים שונים: "קיבלתי טלפון מהאנשים שלה שאמרו לי שהם מקושרים, שהם 'ישרפו' אותי ושלא אצליח למצוא עבודה אחרת, איומים מהסוג הזה".

ה-SMS שקיבלה התובעת מהשרה רגב (צילום מסך)

העובדת לשעבר תובעת את השרה רגב, מנכ"ל המשרד ובכירים נוספים באמצעות עורך הדין מוטי אסרף, בטענה כי פוטרה מעבודתה לאחר שחשפה את השחיתות במשרד. לדבריה, אף לא נערך לה שימוע עד שביקשה זאת. התובעת אינה העובדת היחידה שפוטרה מתפקידה מאז כניסת השרה לתפקיד: בחודש האחרון לבדו פוטרו והתפטרו לא פחות משבעה עובדים ועובדות בלשכת השרה.

לדבריה, במהלך עבודתה בלשכת השרה היא נחשפה לשחיתות ציבורית ובזבוז ראוותני של כספי משלמי המסים. על פי כתב התביעה, היא אף נחשפה מתוקף עבודתה לדיווחים כוזבים אודות נוכחות עובדים. עוד היא מאשימה כי ישנם עובדים שדיווחו לעיתים קרובות על נוכחות מלאה ביום עבודה כשבפועל הם היו בחופשה. בנוסף, טוענת העובדת לשעבר כי במשרד מועסקים יועצים חיצוניים ששכרם משולם בכפוף להוצאת חשבונית. במסגרת העסקתם קיבלו היועצים רכב מהמשרד - אך במקביל הם דיווחו גם על הוצאות נסיעה בגובה אלפי שקלים מדי חודש, ששולמו להם על ידי המשרד.

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: "טענותיה של המתלוננת שקריות ויופרכו בבית המשפט. העובדת פוטרה על רקע כשלים מקצועיים ולאחר שימוע מוסדר שבמהלכו ניתן לה להשמיע עמדתה וטענותיה. יצוין כי טענותיה עלו רק לאחר שנקראה לשימוע לפני פיטורים בשל חוסר מקצועיות, בלשון המעטה, ולא קודם לכן".