בשל מצבו: לא הוכרע דינו של הבגיר הנאשם ברצח

בית המשפט הרשיע את שני הקטינים בחטיפה וברצח של הנער מוחמד אבו חדיר ביולי 2014. הנאשם הבגיר יוסף חיים בן דוד לא הורשע בשלב זה, דיון נוסף בעניינו יתקיים בחודש הבא. אביו של אבו חדיר: "חושש שהוא לא ירצה מאסר"

דרמה בבית המשפט המחוזי בירושלים: הרכב של שלושה שופטים הרשיע את שני הנאשמים הקטינים בחטיפה וברצח של הנער מוחמד אבו חדיר ממזרח ירושלים ביולי 2014. הנאשם המרכזי, יוסף חיים בן דוד (31) לא הורשע בשל מצבו הנפשי, על אף שנקבע כי ביצע את העבירות המיוחסות לו. דיון נוסף יתקיים בעניינו בעוד כשלושה שבועות. לאחר ההכרעה אמר אביו של אבו חדיר: "אני חושש שהכל הצגה ושהוא לא ייכנס למאסר עולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הקראת הכרעת הדין נזף השופט יעקב צבן בפרקליטו של בן דוד בשל הגשת חוות דעת מקצועית על מצבו הנפשי של מרשו באיחור. "בניגוד להתנהלות תקינה וראויה, חוות דעת מטעם הנאשם על מצבו הנפשי הוכנה ימים ספורים בלבד טרם מתן הכרעת הדין", קבע. הוא הורה להגיש את חוות הדעת עד 8 בדצמבר וקבע דיון משלים בעניינו של בן דוד ב-20 בדצמבר. הדיון בעונשם של שני הקטינים שהורשעו ייערך בעוד כחודש וחצי.

נחטף ונרצח כנקמה (רויטרס)

עוד לפני תחילת הדיון הביע חוסיין, אביו של מוחמד אבו חדיר, חשש מכך שהנאשמים לא יורשעו. "אני מצפה מבית המשפט לעשות צדק אבל אי אפשר לדעת מה יהיה", אמר האב בכניסה לבית המשפט. "ההרגשה שלי לא טובה, אולי עוד יגידו שהם משוגעים. לא ישנתי בלילה".

"מסע ציד אדם"

שלושת הנאשמים נעצרו על בסיס לוחיות הזיהוי של רכב שזוהה כזה שבאמצעותו נחטף אבו חדיר. הם הודו במעשים המיוחסים להם וטענו כי מדובר היה בנקמה על רצח שלושת הנערים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח ז"ל. השלושה שחזרו כיצד חטפו את הנער, תושב שכונת שועפאט שבמזרח ירושלים, רצחו אותו ולאחר מכן שרפו את גופתו.

הנאשמים הקטינים בביהמ"ש (הדס פרוש \\ פלאש 90)

על פי כתב האישום, הבגיר ואחד הקטינים החליטו לצאת ל"לפעולת נקם" ולילה לפני חטיפת מוחמד אבו חדיר, ניסו לחטוף ילד ערבי בן שבע מידיה של אמו. הנאשם הקטין לפת את הילד בגרונו והחל לגרור אותו לרכב ולאחר שהאם ניסתה להתנגד - הוא הכה באגרופו בפניה ובעט בה. לאחר שאנשים התקרבו למקום החליטו השניים להימלט. מאוחר יותר באותו לילה ניסו השניים להצית מספר כלי רכב של ערבים בשכונת צור באחר.

למחרת, לאחר הכנה והצטיידות מוקדמת, יצאו הנאשמים לבצע את פעולת הנקם שתכננו. על פי כתב האישום נגדם, השלושה יצאו ל"מסע ציד אדם" שנמשך מספר שעות, ובסופן איתרו את אבו חדיר, הכניסו אותו בכוח לרכב ונסעו לכיוון יער ירושלים.

בדרכם ליער חנקו אותו עד אובדן הכרה ויוסף בן חיים הכה באמצעות לום בראשו. לאחר מכן שפכו דלק על גופו של אבו חדיר והציתו אותו בעודו מחוסר הכרה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" פרסמה את מממצאי דוח נתיחת הגופה של הנער ולפיהם פיח נמצא בריאותיו ובדרכי הנשימה שלו - עדות לכך שנשרף בעודו חי.