פרסום ראשון: חייל בדה פיגוע דקירה - ונשלח לכלא

לאחר שאיחר לדיון בבית משפט, דיווח החייל כי נדקר בידי ערבי ביפו כי חשש שייענש. לאחר שהתברר כי בדה את האירוע מלבו הוא הועמד לדין והורשע. במסגרת הסדר טיעון נקבע שהוא יורד לדרגת טוראי וירצה חודשיים מאסר

אילוסטרציה (חדשות 2)

חייל צה"ל שבדה מלבו פיגוע דקירה יורד לדרגת טוראי וירצה חודשיים מאסר, לאחר שהואשם במסירת ידיעות כוזבות. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות 2 Online לפני כחודש. החייל איחר לדיון בבית הדין הצבאי ופחד שיישפט בשל כך. הוא לקח סכין שהייתה בידו וחתך את עצמו. כשהגיע לבית הדין, לאחר שראו שהוא מדמם, שאלו אותו השוטרים במקום האם הוא נדקר בידי בן מיעוטים, והחייל אמר שכן. בשל כך הוקפצו למקום כוחות משטרה וצבא רבים שהחלו לתחקר את האירוע.

לאחר תחקור קצר של המשטרה התברר כי החייל בדה את הסיפור והוא הועבר לטיפול המשטרה הצבאית. מעצרו הוארך והוא היה נתון במעצר במשך כמה ימים, בחשד לזריעת בהלה והחזקת סכין.

"מדובר באירוע חמור, יש לטפל בחייל במלוא חומרת הדין על כך שהזעיק כוחות ומשאבים בימים מתוחים אלה", מסר גורם צבאי לאחר המקרה.

צוות השופטים התחשב בטענות הסנגוריה שנוגעות לפגיעה בזכויות החייל, העובדה שחזר בו כבר במקום מהמידע הכוזב שמסר וכן בכך שלא היה זה שהעלה את הטענה בדבר הדקירה מיוזמתו, אלא רק אישר את הטענה שכנשאל על כך.

על כן, אושר הסדר טיעון שנרקם בין סנגורו של החייל, עו"ד רס"ן במילואים יובל קגן, שייצג אותו מטעם הסנגוריה הצבאית והתביעה הצבאית. כחלק מהסדר הטיעון הוא הודה במעשה, הורד בדרגה והוטל עליו גם מאסר על תנאי. למרות המקרה, הוחלט שלא יירשם לו רישום פלילי מלא.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני