ברחו מבית הספר ויצאו למסע דקירות

בתוך חודש: כתב אישום הוגש נגד הקטין משכונת בית חנינא שדקר ביחד עם קרוב משפחתו בן ה-11 וחצי מאבטח ברכבת הקלה בירושלים. על פי כתב האישום הנאשם, תכנן את הרצח ויצא מביתו עם סכין. לאחר שרכשו הקטינים מספריים חדים בעיר העתיקה, חיפשו אחר "אחר קורבנות פוטנציאלים" בקרונות הרכבת

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד קטין בן 14 וחצי מבתי חנינא בגין ניסיון רצח והחזקת סכין. המחבל הצעיר מואשם כי לפני יותר משבועיים ניסה ביחד עם קרוב משפחתו לבצע פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים כנקמה על מותו של קרוב משפחתו שנורה למוות בעת שביצע פיגוע חבלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ג'ני אבני מפרקליטות מחוז ירושלים, בבוקר ה- 10 בנובמבר יצא הקטין בן ה-14 וחצי לבית הספר "כשהוא מצויד בסכין מטבח, שם פגש קרוב משפחה בן 11 וחצי אף הוא תלמיד בבית הספר הציע לקרוב משפחתו להצטרף אליו לביצוע פיגוע דקירה רצחני נגד יהודים - והאחרון הסכים".

במסגרת הכנתם לקראת פיגוע הטרור, נסעו השניים באוטובוס לעבר שער שכם ונכנסו לעיר העתיקה. שם תכננו לרכוש כל תקיפה, בנוסף לסכין שכבר הייתה בראשותם. "בשל העובדה כי בידם היה סכום קטן של כסף ומאחר שסברו כי בשל גילם לא ימכרו להם סכין, רכשו השניים מספריים חדים", נכתב בכתב האישום.

בכתב האישום מפורט כי בתום רכישת המספריים, החלו השניים לחפש אחר חייל בכדי לדקרו למוות. "אך מאחר שנקרו על דרכם קבוצות של מספר חיילים יחדיו והם הניחו כי לא יצליחו להוציא את תכניתם אל הפועל נגד מספר חיילים". בשל כך החליטו השניים לבצע את פיגוע הדקירה בתוך הרכבת הקלה בירושלים.

החליטו לדקור קודם את המאבטח בכדי שלא יסכל את תכניתם

סמוך לשעה 12:00 נכנסו השניים לתוך קרון הרכבת הקלה, שם חיפשו אחר קורבן פוטנציאלי, לכשלא מצאו החליפו שני המחבלים קרון רכבת השני, שם התקדמו עד קצהו האחורי והתיישבו זה לצד זה.

"לאחר מכן נכנס לקרון מאבטח של הרכבת הקלה ונעמד לידם. השניים החליטו לדקור למוות את המאבטח ולאחר מכן לדקור נוסעים נוספים, זאת בכדי שהמאבטח לא יירה בהם ויסכל את תכניתם".

הנאשם, טענו בפרקליטות, קם ממקומו כאשר הסכין שלופה בידו הימנית ודקר באמצעותה את המאבטח בחזהו כשקרוב משפחתו מצטרף אליו ודוקר את המאבטח בראשו במספרים. לאחר מאבק קצר הצליח המאבטח לסגת מעט לאחור ולשלוף את אקדחו. בשלב זה, לאחר שקורב המשפחה לא נענה לקריאות המאבטח להשליך את הנשק, נורה קרוב המשפחה והוא נפצע באורח בינוני.

המאבטח בן ה-25, פונה לבית החולים שערי צדק בעיר במצב בינוני כשמצבו סובל מדקירה בפלג גופו העליון. כעבור מספר ימים שוחרר לביתו.