שנתיים מאסר לראש ארגון הפשע אבי רוחן

למרות חיסולו של המתלונן בתיק נגד רוחן עוד בטרם הספיק למסור את עדותו, המשפט נגד ראש ארגון הפשע נמשך ולאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון הוא נשלח לשנתיים בכלא. במקביל מתקיימים הליכים נגד רוחן בפרשה 512, שבה הוא מואשם ברצח, עבירות סמים והלבנת הון

שנתיים מאסר לרוחן. ארכיון (מוטי קמחי)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (שני) שנתיים מאסר על ראש ארגון הפשע אבי רוחן, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסחיטה באיומים. בחודש ינואר השנה חוסל שי בכר, שהיה אמור להעיד נגד רוחן, בטרם הספיק למסור את עדותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשפט שהתנהל נגד רוחן עסק באירוע שבו הגיע לבית העסק של בכר ואיים עליו בהקשר לחוב כספי. בפרקליטות הסבירו שלמרות חיסולו של המתלונן לפני שמסר את עדותו בפני בית המשפט, הוחלט להמשיך בהליך באמצעות שימוש בסעיף "המאפשר הגשת עדות כתובה שניתנה למשטרה, במידה שבית המשפט שוכנע כי נבצרות העד נובעת מאמצעי פסול למניעת עדותו".

בפרקליטות מחוז מרכז אמרו היום כי הרשעתו של רוחן "משדרת מסר לפיו פגיעה בעדי תביעה - אין משמעה שחרור מן הדין". מלבד שנתיים מאסר, נגזרו על רוחן גם 12 חודשי מאסר על תנאי.

"אין מחלוקת שמדובר היה בחוב לגיטימי ומרשי לא קיבל שקל לכיסו", אמר במהלך הדיון פרקליטו של רוחן, עו"ד קובי בן שעיה. במקביל נמשכים ההליכים נגד רוחן במסגרת פרשה 512. ראש ארגון הפשע מואשם ברצח, עבירות סמים והלבנת הון.

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il