ראש ארגון הפשע ריקו שירזי הורשע ב-5 עבירות

העבריין שהואשם בשידול לרצח ושידול לניסיון רצח במסגרת פרשת 512, הורשע הבוקר בשורת עבירות אחרות – הפעם מדובר בעבירות מסים והלבנות הון. מעבירת איומים אחת שיוחסה לו שירזי זוכה. "יהיה צדק, הכל יהיה בסדר", אמר לעיתונאים רגע לפני שהתבשר על הרשעתו

פרשת 512 עוד רחוקה מסיום, אבל העבריין ריקו שירזי כבר הורשע הבוקר (שני) בחמש עבירות מסים והלבנות הון שאינן קשורות לפרשה הגדולה. לעומת זאת, מעבירת איומים אחת שיוחסה לו - הוא זוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדינה ביקשה לחלט את רכושו של שירזי על פי החוק לאיסור הלבנת הון. השופט עודד מודריק החליט להעביר את הדיון לידי שופט אחר כיוון שהוא צפוי לפרוש בעוד כחודשיים וחצי מתפקידו. דיון הטיעונים לעונש ייערך ביום ראשון הבא.

"לאור הקריאות והכעס של הנאשם כלפי הלווה, ברור היה לי שהמאוים חש מבוהל עד מוות", הסביר השופט מודריק את החלטתו לזכות את שירזי מעבירת איום כלפי אחד הלווים. "אך לא יכולתי להסיק מהקללה 'בן זונה' שמדובר באיום, על אף המוניטין שיש לנאשם. לא יכולתי שלא לייחס זאת לכעס שהיה לנאשם על כך שלא סיפקו לו את השירות שדרש".

שירזי נכנס הבוקר לאולם בית המשפט לקראת הכרעת הדין כשהוא מחויך מאוד ושולח נשיקות לאוויר. "יהיה צדק, הכל יהיה בסדר", הוא אמר לעיתונאים דקות ספורות לפני שהתבשר על הרשעתו. שירזי הגיע לדיון יחד עם אביו, בתו, ובני משפחה וחברים נוספים בהם גם העבריין חזי ראובן, שהגיעו כולם כדי לתמוך בו בבית המשפט.

"הרשעה זו מראה את הצלחת שילוב הידיים בין כלל הרשויות העוסקות בפשיעה החמורה ובעבירות מס בפרט", אמר בתום הכרעת הדין עו"ד אורי שפיגל, מהמחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המסים.

מנגד, פרקליטו של שירזי, עו"ד שלמה בן אריה, לא פסל את האפשרות שהעבריין יחליט לערער על הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי. "אנו נלמד את הכרעת הדין ונשקול אם לפנות לעליון", הוא אמר.

פרשת 512: שירזי מואשם בשידול לרצח ולניסיון רצח

בתוך כך, נמשך משפטו של שירזי בעניין פרשת 512, במסגרתה הוגש נגדו כתב אישום בגין שידול לרצח גיא יחזקאל ושידול לניסיון רצח אסי אבוטבול, זאת על רקע מאבק שהתחולל בין המשפחות בין 2002 ל-2004 על אזורי שליטה בשרון.

מכתב האישום עולה כי איש אמונו של אבוטבול גילה לשירזי שאבוטבול ויחזקאל המנוח הזמינו ממנו את רצח שירזי, בתמורה ל-50 אלף דולר. משנודע הדבר, החליט שירזי לרצוח את אבוטבול וגייסו לשם כך את איש אמונו.

שירזי ושותפו אסף יריב הואשמו כי שידלו את איש אמונו של אבוטבול והציעו לו "הצעה הפוכה", לפיה ירצח את יחזקאל, עבור 50 אלף אירו. בכתב האישום צוין כי האיש הסכים להצעה ובאוקטובר 2003 רצח את יחזקאל בגרמניה באמצעות אקדח שהסתיר.

לאחר שהבינו כי התכנית הצליחה, החלו שירזי ויריב לקדם תכנית נוספת לרצח אסי אבוטבול בפראג. הנאשמים עודדו ושכנעו את מקורבו של אבוטבול להוציא אל הפועל את הרצח בהבטחה לסכום של חצי מיליון דולר.

לשם כך, הועברה לרשותו שקית ובה 50 אלף אירו במזומן לצורך תכנון המעשה. באוגוסט 2004 המתין המחסל לאבוטבול מחוץ לקזינו השייך למשפחתו בפראג. המחסל זרק רימון יד לעבר רכבו הממוגן של אבוטבול, שגרם לפציעת עוברי אורח ולנזק לרכבו של אבוטבול עצמו.