האישום: דקר יהודי שחשב שהוא ערבי

כתב אישום בגין שני ניסיונות רצח והחזקת סכין ממניע לאומני הוגש נגד שלמה חיים פינטו מקריית אתא. על פי כתב האישום, הוא נטל סכין יפנית ופטיש ויצא לרחוב על מנת לתקוף ערבים. לאחר שדקר אדם מספר פעמים התברר כי טעה בזהותו ושמדובר היה ביהודי

הנאשם בבית המשפט, היום (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש הבוקר (ראשון) כתב אישום חמור נגד שלמה חיים פינטו, תושב קריית אתא בן 32, אשר לפני כשבועיים נטל סכין יפנית ופטיש ויצא לרחובות עירו על מנת לתקוף אזרחים ערבים. בתום המסע שלו דקר יהודי שחשב בטעות לערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פינטו מואשם בשני ניסיונות רצח והחזקת סכין ממניע גזעני. על פי כתב האישום, ביום התקיפה הבחין באדם שחשד כי הוא ערבי והחל לעקוב אחריו. אותו אדם נכנס לסניף בנק מקומי, דבר שמנע ממנו לתקוף אותו.

הוא המשיך בדרכו לסניף שופרסל סמוך לצומת קריית אתא, שם חיפש קורבן ושאל מספר אנשים לזהותם. הוא הבחין בבחור יהודי שחשד בו שהוא ערבי, והחל לדקור אותו בגבו מספר פעמים - דבר שגרם לפציעתו באורח בינוני. הוא נעצר כעבור זמן קצר.

זירת הדקירה, קריית אתא

פינטו הגיע הבוקר לבית המשפט ונותר במשך דקות ארוכות כשראשו מורכן. הוא סירב לענות לשאלות העיתונאים. לאחר הגשת כתב האישום החליט בית המשפט להסיר את צו איסור הפרסום שהוטל על שמו של פינטו בראשית הפרשה.

עורכי הדין יוסי גימפל ואלי סבן, פרקליטיו של הנאשם, אמרו בבית המשפט לחדשות 2 Online כי בכוונתם ללמוד את חומר הריאיות ולהגיב בהמשך. פינטו נשלח להסתכלות לבקשת סנגוריו ונמצא כשיר לעמוד לדין.