אישום: "צעק 'אל אקצא' ודקר כדי להרוג"

צעיר פלסטיני החליט לנקום ביהודים כדי "להגן על כבוד אל אקצא" - כך עולה מכתב האישום שהוגש נגדו. הצעיר, שוהה בלתי חוקי, השאיר פתק בו ביקש סליחה מהוריו, ונסע לפתח תקווה על מנת לדקור יהודים. לאחר מאבק עם אחד מהם הלהב בידו נשברה ועוברי אורח הצליחו להשתלט עליו

ההשתלטות על המחבל (משה משה)

כתב אישום נוסף נגד מחבל מגל טרור הסכינים: זמן קצר לאחר שהמחבל בן ה-13 מירושלים הואשם בשני ניסיונות רצח, הגישה הבוקר (שישי) הפרקליטות כתב אישום גם נגד המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בפתח תקווה לפני כשלושה שבועות. כתב האישום החמור חושף כיצד פעל המחבל, תאמר ורידאת בן ה-25 מדאהרייה שבאזור חברון, שרצה לנקום על הצעדים הישראליים במסגד אל-אקצא. ורידאת, שוהה בלתי חוקי שעבד במספרה בכפר קאסם, החליט בעקבות ההסתה לצאת ולדקור יהודים - כך עלה מחקירתו בה הודה במעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום נכתב כי ורידאת נהג לישון ולעבוד בכפר קאסם למרות שלא היה לו היתר כניסה או שהייה בישראל. "הוא החליט לגרום למותם של יהודים, באשר הם יהודים. במטרה להוציא את תכניתו אל הפועל הצטייד בסכין, הכניס אותה לכיס מכנסיו והחליט כי יבצע את זממו במקום מרכזי בעיר פתח תקווה שם העריך כי יימצא ריכוז יהודים רב, אשר יהוו קורבנות פוטנציאליים לפיגוע", טענו בפרקליטות.

המחבל, כפי שתועד במצלמות האבטחה

עוד לפני יציאתו לבצע את הפיגוע, השאיר ורידאת מכתב להוריו: במכתב, שכותרתו "אקצא אתה לא לבד", הצהיר הצעיר בפני הוריו על הצורך להגן על מסגד אל אקצא ועל החלטתו להפוך לשהיד למען הגנה על המקום הקדוש. בסוף המכתב נפרד ורידאת מהוריו, ביקש את סליחתם וצייר לב שבתוכו רשומות המילים: "האקצא בלב שלנו". מכפר קאסם הוא המשיך באוטובוס לפתח תקווה, שם ירד סמוך לקניון "עופר" כדי לחפש קורבן יהודי.

"בשלב מסוים הבחין במתלונן, ולאחר שהעריך כי הינו יהודי, גמר אומר לגרום למותו" נכתב בכתב האישום. בשלב זה הוא שלף את הסכין, קרא "אללה אכבר" וכן "אל אקצא" ודקר את האיש - שהחל להיאבק בו. במהלך המאבק דקר ורידאת את הפצוע פעמים נוספות, עד שלהב הסכין התנתקה מידית הסכין. עוברי אורח הגיעו למקום כדי להגן על המותקף, והמחבל החל להימלט. לאחר מרדף קצר הם הצליחו להשתלט עליו. כתב האישום שהגיש עו"ד רועי רייס מטעם פרקליטות מחוז מרכז מייחס לו עבירות של ניסיון לרצח וכניסה וישיבה בישראל בניגוד לחוק, והפרקליטות ביקשה את הארכת מעצרו עד תום ההליכים.