פונה ממאחז לא חוקי - ויופצה על ידי המדינה

7 שנים לאחר שפונה ממאחז "חוות פדרמן" שהוכרזה בלתי חוקית, יפוצה פעיל הימין נועם פדרמן ב-85 אלף שקלים בידי המדינה בגין נזק שנגרם לו, לכאורה. מדובר בסיכום תקדימי שהושג בהליך גישור בין הצדדים, במסגרת תביעות הדדיות שהגישו סביב הפינוי. פדרמן: "היה כאן עיוות ופשע, ועל זה משלמים"

פיצוי תקדימי בגין פינוי התיישבות בלתי חו (חדשות 2)

החלטה תקדימית: מדינת ישראל תפצה את פעיל הימין נועם פדרמן בגין פינויו לפני שבע שנים מהמאחז הבלתי חוקי שהקים סמוך לקריית ארבע, זאת במסגרת הסדר פשרה שגובש בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 פייסבוק

ראשיתו של המקרה היא בשנת 2008, אז מחליטה המדינה לפנות את "חוות פדרמן", מאחז שהקים פעיל הימין סמוך לקריית ארבע, בטענה כי מדובר בהתיישבות בלתי חוקית על הקרקע.

שנתיים לאחר הפינוי הגיש פדרמן תביעה נגד מדינת ישראל בסך 400 אלף שקלים, בגין מה שהגדיר פגיעה נפשית, כאב וסבל שנגרמו לו ולבני משפחתו בליל הפינוי, כן בגין גרימת נזק לרכוש שפונה מהמאחז. בתגובה הגישה המדינה תביעה נגדית בסך 152 אלף שקלים, בגין הוצאות הפינוי והריסת המתחם.

השבוע הסתכמו התביעות ההדדיות בהסדר פשרה, שבמסגרתו תפצה המדינה את פדרמן ביותר משמונים אלף שקלים. מדובר בקביעה תקדימית של שיפוי אדם שפונה ממאחז בלתי חוקי שבו התיישב בניגוד לחוק. "העיוות היחיד שנגרם פה הוא לפרוץ לבית בשתיים לפנות בוקר, לפגוע בילדי הקטנים, להוציא אותם מהמיטות, ולזרוק אותם יחפים בפיג'מות מחוץ לבית, לפגוע בפרטיות של אשתי ובנותיי ולבצע מעשה ונדליזם ברכוש של הבית", אמר פדרמן לחדשות 2. "על דברים כאלה משלמים מחיר כי זה עיוות ומעשה פשע".

נציין כי מאז אותו פינוי שב פדרמן להתגורר באותו המאחז יחד עם בני משפחתו.