שרה נתניהו בבית המשפט: "דמי נשפך, הטענות נגדי מתועבות"

במסגרת תביעתו של גיא אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, עלתה הערב לדוכן העדים רעיית ראש הממשלה וענתה לטענות נגדה. "יחסי העבודה שלי מצוינים, האלימות בבית הייתה של מני ולא שלי", טענה. לדבריה, אב הבית לשעבר במעון לחץ על עובדים להצטרף לתביעה שהגיש נגדה ואף רמזה שהציע להם כסף

"דמי נשפך, הטענות נגדי מתועבות" (פלאש 90, ישראל סלם)

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מעידה הערב (חמישי) בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים במסגרת תביעה שהגיש גיא אליהו, עובד משק הבית לשעבר במעון ראש הממשלה. "דמי נשפך ברחובות, הטענות של אליהו מתועבות", אמרה בעדותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 פייסבוק

"יחסי העבודה שלי מצוינים ואני מתייחסת לעובדים באופן יפה ומתורבת", התייחסה נתניהו לטענות על יחסי עבודה פוגעניים. "התביעות של אליהו ושל נפתלי (לשעבר אב הבית במעון רה"מ) מתואמות, נפתלי הפעיל לחץ על עשרות עובדים להצטרף לתביעה ויש עובדים שטוענים שהוא הציע כספים כדי שיתבעו אותנו".

במהלך עדותה טענה נתניהו כי בניגוד לטענות אב הבית לשעבר, מי שהפעיל אלימות במעון ראש ממשלה היה נפתלי עצמו. "מאז שמני עזב היחסים בבית ראש הממשלה השתפרו והצעקות נעלמו", אמרה. "היום האווירה נעימה, אף אחד לא מפחד להגיש אוכל - לא לי ולא למשפחה. הדבר החמור זה שאדם נוכל ומנוול שופך את דמי, יש כאן שחיטה של האופי שלי".

העובד לשעבר גיא אליהו

במהלך עדותה רמזה נתניהו פעם אחר פעם כי מי שעומד מאחורי התביעות נגדה הוא נוני מוזס, המו"ל של ידיעות אחרונות. "מה שרלוונטי זה דפוס השחיטה של מי שמפחדים לומר את שמו", אמרה. "הוא כתב את הנרטיב וכולם הולכים על זה. מישהו בתקשורת כותב שאני אשת ראש הממשלה היחידה שעובדת, שאני פסיכולוגית ילדים?".

"גיא אליהו הוא מהמר כפייתי, מני נפתלי חשוד בהטרדה מינית ובגניבת מזון", האשימה נתניהו. "חשוב שיידעו איזו קופת שרצים יש מאחוריהם. אני לא מבינה למה לא נפתחה תלונה נגד נפתלי, הוא הטריד מינית בחדר של ראש הממשלה ושלי. מי משלם לנפתלי שטוען שהוא קשה יום? מי משלם לעורכי הדין, מי מגיש את אגרות בית המשפט ומפרנס את ילדיו?".

אליהו: "הוזעקתי מביתי לומר לילה טוב" 

אליהו תובע יותר מחצי מיליון שקל מהמדינה בגין מה שמוגדר על ידו כהעסקה פוגענית והתעמרות לכאורה מצד שרה נתניהו. עוד הוא טוען שפיטוריו נעשו שלא כדין לאחר שהובטחה לו משרת קבע בבית ראש הממשלה.

לפני כתשעה חודשים נחשפו עדויות של עובדים במעון ראש הממשלה במסגרת הגשת תצהירים עבור תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי. "גברת נתניהו הייתה מבקשת שאביא לה אוכל, וכשהייתי חוזר אליה עם האוכל המבוקש, היא הייתה מאשימה אותי שאני גורם לה להשמין", סיפר גיא אליהו. "באחד הימים הוזעקתי מביתי בחזרה למעון ראש הממשלה, בשעה שלאחר חצות, וכל זאת בכדי שאחמם לגברת נתניהו צלחת מרק. משהגעתי למעון ראש הממשלה ננזפתי על ידה שעליי לשוב למעון ראש הממשלה בכל שעה בה היא רוצה לאכול".

"בפעם אחרת שוב הוזעקתי בחזרה מביתי למעון ראש הממשלה, גם הפעם מדובר היה בשעת לילה מאוחרת, אך הפעם הוחזרתי בכדי לברך את אשת ראש הממשלה בברכת לילה טוב, כשהיא נוזפת בי שעליי ליידע אותה באופן אישי כשאני מסיים את עבודתי ולהיפרד ממנה בברכת לילה טוב", העיד אליהו.

במהלך הדיון צפוי להעיד גם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף. בדיון הקודם שהתקיים בתביעה העיד אליהו עצמו, וכן עובדת נוספת שהועסקה כמבשלת במעון. "יצאתי מהסלון עם כוסות יין וכשפתחתי את הדלת היא נתנה לי 'בומבה' ביד", טענה אז העובדת. "שאלתי אותה: 'את הרבצת לי עכשיו?' והיא אמרה לי ללכת לשטוף את הידיים. אמרתי לעזרא סיידוף שאני לא מוכנה לעבוד שם יותר", סיפרה העובדת.