האישום נגד הצעירה שנחשדה כ"מחבלת": החזקת סכין

כתב אישום הוגש נגד הצעירה מנצרת ששלפה סכין בעפולה, נחשדה כמחבלת ונורתה הסתכם בהחזקת סכין ובאיומים - זאת לאחר שהתברר שניסתה להתאבד. "במעשיה קמה בהלה", הסבירו במשטרה לקראת הגשת כתב האיום נגדה

הצעירה מנצרת שנחשדה כמחבלת באירוע בתחנה המרכזית בעפולה מואשמת בעבירות של החזקת סכין ואיומים בלבד, ולא בניסיון פיגוע, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2. כתב האישום נגד הצעירה, אסראא עאבד, הוגש היום (חמישי) לבית המשפט בנצרת לאחר שהתברר כי היא הגיעה למקום מתוך מטרה לשים קץ לחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחומר הראיות עולה כי היא תכננה להגיע לתחנה המרכזית, שם נמצאים כוחות ביטחון, ולהתחזות למחבלת שבכוונתה לבצע פיגוע דקירה, כדי שאלו ירו בה ויהרגו אותה. היא הצטיידה בסכין וניגשה לקבוצת אנשים, ביניהם חיילים, שלפה את כלי הנשק, הרימה אותו באופן גלוי ובצורה מאיימת וצעקה לעברם: ״אתם טרוריסטים״.

אנשי הביטחון שנכחו במקום סברו כי מדובר במחבלת שבאה לבצע פיגוע, כיוונו לעברה את נשקם וצעקו לה מספר רב של פעמים להשליך את הסכין מידיה. היא לא נעתרה והם ירו לפלג גופה התחתון במטרה לנטרלה. "במעשיה של הצעירה קמה בהלה", הסבירו במשטרה את ההתרחשות בזירה.

אביה של הצעירה, זידאן אעבד, אמר לחדשות 2 Online: "אני מרגיש הקלה, אני שמח שהורידו לבתי את הסעיף הלאומני כי אני לא חינכתי אותה לפגוע באנשים, לא חינכתי אותה לפגוע ביהודים". הוא סיפר כי "הרגעתי אותה ואמרתי לה שנתמוך בה ונהיה לצידה לאורך כל הדרך, כי היא לא התכוונה לעשות שום דבר שקשור לחשדות שהטיחו בה מהיום הראשון".

אביה של הצעירה זידאן עאבד, וראש העיר נצר

"מהרגע הראשון אמרנו שהצעירה הזאת אינה מחבלת כמו שטענו", אמר ראש עיריית נצרת עלי סלאם שהגיע לתמוך במשפחה בבית המשפט. "אני קורא לכולם כולל ראש הממשלה להרגיע את המצב. בסוף כולנו צריכים אחד את השני ונחיה יחד. את הצעירה ואת המשפחה אני מכיר מאז שהייתה קטנה, ורואים בסרטון שהיא לא רצתה לפגוע ביהודים".

עו"ד חאלד אבו אחמד, סניגורה של עאבד

עורך הדין חאלד אבו אחמד שמייצג את הצעירה אמר: "אנחנו נעיין בחומר החקירה ונפעל בהתאם. אני שמח שהיחידה החוקרת והפרקליטות פעלו בצורה הזאת ובסוף הגענו לסעיפים האלה של החזקת סכין ואיומים ולא כפי שחשדו בה בתחילה כמחבלת או כמפגעת".