הפרקליטות הודיעה: כתב אישום נגד בן אליעזר

הטענות שהציג בשימוע חבר הכנסת לשעבר לא שכנעו את הפרקליטות. כתב אישום יוגש נגדו בקרוב בגין קבלת שוחד משני אנשי עסקים - מכל אחד מהם, על פי החשד, קיבל מאות אלפי שקלים

הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד בן אליעזר: כשנה וחצי לאחר שהתגלו החשדות נגדו, הודיעה היום הפרקליטות לח"כ ולשר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר כי היא צפויה להגיש נגדו כתב אישום בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. כתב האישום מוגש לאחר שטענותיו של בן אליעזר בשימוע נדחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן אליעזר דרש שהפרקליטות תחזור בה מהכוונה להאשימו בעבירות המיוחסות לו, אלא שהחומר שהצטבר נגדו הוא משמעותי ומוצק - והפרקליטות התקשתה לקבל את הצעתו. לפיכך, הודיע היום (שלישי) היועץ המשפטי לממשלה לבאי כוחו של בן אליעזר על החלטתו לדחות את טיעוניו ולהעמידו לדין בחמש פרשיות של עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, ועבירות מס.

החלטה זו התקבלה על יסוד המלצותיהם של פרקליט המדינה, שי ניצן, ופרקליטת מחוז תל אביב, ליאת בן ארי שווקי, שהודיעה במקביל לחמישה חשודים נוספים בתיק על ההחלטה להעמידם לדין.

עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטברג מסרו בשם צ'ארלי יהודה: "אנו מצרים על החלטת על החלטת הפרקליטות, אנו סומכים את ידינו על בית המשפט שיוציא את הצדק לאור".

נבות תל צור, עורך דינו של בן אליעזר, מסר: "יש לנו אמון מלא בבית המשפט. למרות מצבו הבריאותי הקשה של פואד בכוונתו להיאבק על שמו הטוב. אנו מאמינים ומקווים שבבית המשפט לא תיוותר אבן על אבן מכתב החשדות באופן שינקה את שמו של פואד מכל רבב, כפי שהוא זכאי לכך אחרי 60 שנות תרומה ושירות למען המדינה ואזרחיה".

הקלטות החקירה חשפו גרסאות מתהפכות

בתחילת השבוע חשפנו במהדורה המרכזית את עדותו הראשונה של פואד - ימים בודדים לפני הבחירות לנשיאות המדינה, מהן פרש ברגע האחרון. בהקלטת החקירה נשמע בן אליעזר מכחיש לחלוטין את הטענות נגדו - ובהמשך, הגרסה מתהפכת.

על פי החשדות נגדו, במהלך כהונתו כחבר כנסת ואף כשר בממשלות ישראל בין השנים 2007 – 2014, דרש בן אליעזר וקיבל מאנשי עסקים סכומי כסף משתנים עבור פעולות הקשורות בתפקידיו. עוד על פי החשדות המיר בן אליעזר מאות אלפי דולרים שהחזיק במזומן במטבע זר בכספות בביתו ובבנק ללא דיווח, ומסר הצהרות הון כוזבות ליו"ר הכנסת אשר לא כללו את ההון ואת הנכסים שצבר.