אישום: תכננו לדקור יהודי דתי

שני נערים, תושבי אחד הכפרים הסמוכים לנצרת בצפון הארץ, נאשמים כי לפני כשבועיים תכננו לבצע פיגוע דקירה ביהודי דתי. הם נעצרו לאחר שמוכרת בתחנת דלק במגדל העמק חשדה בהם והזעיקה את כוחות המשטרה

אחד הנאשמים בביהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)

לפני כשבועיים נכנסו שני נערים לתחנת דלק סמוכה למגדל העמק בצפון הארץ, ביקשו לקנות סיגריות והתחרטו. המוכרת בתחנה חשדה בשני הנערים, התקשרה למשטרה והשניים נעצרו בחשד לניסיון פיגוע לאחר שברשותם נמצאו סכינים. היום (שלישי) הגישה הפרקליטות לבית המשפט לנוער בנצרת כתב אישום נגד השניים בגין תכנון ביצוע פיגוע דקירה ביהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום נגד השניים, תושבי כפר סמוך לנצרת, מסתמן כי כוונתם באותו יום הייתה לבצע פיגוע דקירה על רקע לאומני. השניים מואשמים בניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סכין. מחקירתם עולה כי לא רצו לפגוע במתדלקת מאחד שמדובר באישה ושתכננון לפגוע בגבר יהודי דתי. "הם תכננו את המעשה לאחר שהושפעו מאירועים שקרו בתקופה האחרונה בישראל שנסובו סביב העימותים באזור הר הבית ואל אקצא", אמרה מפקח סוזנה זנדר מימ"ר צפון.

העובדת בתחנת הדלק שהזעיקה את המשטרה (פייסבוק)

מפקד המחוז הצפוני ניצב זוהר דביר העניק לפני מספר ימים אות הוקרה לשוטרים שהגיעו במהירות למקום ותפסו את שני החשודים. בני משפחותיהם, שהגיעו לדיונים בבית משפט השלום בנצרת, טענו לחפותם של הילדים וטענו כי אין לנערים עבר ביטחוני, שלא הייתה להם כוונה לפגוע ביהודים ושרק האווירה המתוחה בשל גל הטרור הובילה את המשטרה להכריז כי מדובר בניסיון פיגוע.

עורך הדין עלאא עתאמנה, שמייצג את אחד הנאשמים, אמר לחדשות 2 Online כי "הרקע לאירוע אינו לאומני, טרם הספקנו ללמוד את חומר הראיות. מדובר באירוע שאינו מלמד על כך שהנאשמים התכוונו לפגוע ביהודים, בניגוד למה שכתוב בכתב האישום ולמה שטוענת המשטרה".